eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
8 HAFTALIK PASTACILIK KURSU HAKKINDA

8 HAFTALIK PASTACILIK KURSU HAKKINDA

 

Amatör Pastacılık Kursu Nedir?

Siz de harika ve lezzetli pastalar yapmak, dünya tatlılarını öğrenmek, hamura ve ekmeğe dilediğiniz gibi şekil vermek, pastada yer alan ürünlere hükmedebilmek mi istiyorsunuz? İstiyorsunuz ama bunu nasıl başarabileceğinizi bilmiyor musunuz? Olabilir çünkü pek çok insan aslında çok kısa bir süre içinde amatör pastacılık eğitimi alabileceğini henüz duymadı, öğrenmedi. Biz de bu yazımızda 8 haftalık pastacılık kursu adlı konuya yer verdik ve sizin için araştırıp bu işin inceliklerini öğrendik. Peki nedir bu 8 haftalık pastacılık kursu?

Kursta Size Neler Öğretilir?

8 haftalık pastacılık kursu adından anlaşılabileceği gibi sadece 8 hafta sürüyor ve temel pastacılık ve ekmekçilik eğitimini içinde barındırıyor. Profesyonel pastacılık kursunun aksine burada sadece temel konulara değiniliyor ancak temel denildiğine bakmayın, 8 hafta boyunca her biri birbirinden önemli dersler görüyor ve bu dersler üzerine pratik yaparak kendinizi geliştiriyorsunuz. Profesyonel pastacılık kursları genelde 8 ay gibi uzun süreçler içerisinde gerçekleşirken siz kendinize yetecek kadar bilgiyi sadece 8 haftada alabiliyorsunuz. Amatör pastacılık kursu içinde neler olduğuna bir göz atmak gerekirse, ilk haftalarda mayalı hamurlar ve ekmek yapımı, kurabiyeler, kekler, muffin ve cupcake, sütlü tatlılar ve şerbetli tatlılar gibi konular yer alıyor. Eğitimin yarısı bu şekilde tamamlandıktan sonra diğer yarısında ise Dünya tatlıları, Pandispanya ve pasta yapımı, tart, kiş, pie ve pataşu ve son haftada ise çikolata yer alıyor. Pandispanya ve pasta yapımı ile ilgili detaylı bilgilendirme, püf noktaları, pasta sıvama ve süsleme teknikleri, pandispanya yapımı, Crem Pattiserie ve birkaç pasta uygulaması yaptırılıyor. Son haftalara doğru tart, kiş, pie ve pataşu hamurlarının incelikleri, pişirme yöntemleri ve uygulamaları, profiterol, vanilyalı elmalı pie, sebzeli kiş, çikolatalı frambuazlı tart gibi birbirinden güzel konular sayesinde siz de pek çok şey öğrenmiş ve uygulamış oluyorsunuz.

Hangi Kursu Tercih Edebilirsiniz?

8 haftalık pastacılık kursu eğitimini Chef’s Table Mutfak Akademisi kurumundan almanız hem öğrenme hem de eğitim açısından çok faydalı ve keyifli olacaktır. Kalitesini ispatlamış bir kurum tercih etmek son derece önemlidir. Daha fazla bilgi için: https://chefstable.com.tr/amator-egitimler/8-Hafta-Temel-Pastacilik-ve-Ekmekcilik.html

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir