eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
NVIDIA Titan Xp, Grafik Kartlarının Yeni Kralı

NVIDIA Titan Xp, Grafik Kartlarının Yeni Kralı

Son nesil Titan X sahiplerinin şaşkına döndüren NVIDIA geçtiğimiz günlerde, neredeyse yarısı fiyatla daha fazla performans sunan GTX 1080 Ti’yi tanıttı.

Şans eseri, zengin oyuncular, NVIDIA’nın yeni ve en üst düzey tüketici GPU’su olan Titan Xp’de 1.200 $ daha düşürerek yeniden başkanlık haklarına sahip olabilirler.

Pascal GP102 yongasına dayanıyor ve NVIDIA’nın 5.000 USD’lik artı Quadro P6000’ine de güç veriyor, böylece Titan Xp’yi göreceli pazarlık olarak görebilirsiniz.

Yeni kart, 380 kilitlenmemiş CUDA çekirdeği kullanıyor ve 1080 Ti’de 3,584’ü aşıyor.

Hâlâ son modelle aynı olan 12GB GDDR5X RAM’i paketlemekte ancak 11.4GHz’de bunu 10GHz’den önce yapmaktadır.

Bu, 480GB / s’den yukarı piksel ve vokselleri 547,7 GB / s hızla itmeye yardımcı oluyor ve Crysis’i Candy Crush gibi kullanabiliyordu.

Yeni kart, Titan’ı NVIDIA’nın amiral gemisi olarak yeniden kuruyor ve bu gaspçı GTX 1080i’yi geri itiyor.

Bununla birlikte, para iadesi basitçe nesne olmadığı sürece ikinci 699 doları hala istediğiniz seviyede kendiniz hakkında daha iyi hissetmeniz gerekiyorsa, Titan Xp’nin aynı performans seviyesine hızaşırtmak oldukça kolaydır.

 

Yeni kartla birlikte NVIDIA’nın bir başka güzel haber parçası var.

Titan Xp, GTX 1080 Ti, GTX 1070 ve GTX 1060 da dahil olmak üzere tüm 10 serisi kartlar için beta OSX sürücüleri başlatmak üzere, sonunda Mac kullanıcılarına NVIDIA’nın en son ürünlerine erişim olanağı sağlıyor.

Bu, özellikle Mac’teki Adobe CC kullanıcıları için çok daha hızlı CUDA GPU’yu oluşturma imkânı tanıyan yardımcı olacaktır.

NVIDIA Xp artık NVIDIA’nın sitesinde 1.200 $ (İngiltere’de £ 1.179.00), ancak müşteri başına iki adet ile sınırlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir