Netflix, ABD Abonelerine Yönelik Fiyatlarını Artırıyor

Netflix, ABD Abonelerine Yönelik Fiyatlarını Artırıyor

Mashable, Netflix’in ABD aboneleri için önümüzdeki ay fiyatlamalarını iki kat artırdığını bildirdi. Abonelerin bir kerede iki ekranda izlemelerine olanak tanıyan standart katman, ayda 9.99 dolardan 10.99 dolara patlayacak. Ultra HD’de mevcut olan ve kullanıcıların dört ekrana kadar izlemelerine izin veren premium katman, 11.99 $ ‘dan 13.99$’a yükselecek. Temel 7,99$ aylık plan aynı kalacaktır.

Netflix sözcüsü, “Zaman zaman, daha özel TV şovları ve filmler eklerken, yeni ürün özellikleri sunarken ve üyelerin daha hızlı izlemek için harika bir şeyler bulmalarına yardımcı olmak için Netflix deneyimini iyileştirirken Netflix planları ve fiyatlandırma ayarlanır” dedi.

2015 yılında Netflix, en popüler fiyat noktası olan standart katmanını 8.99$-9.99$ yapmıştı. Bu yaz Canadian Netflix aboneleri, temel ve standart katmanların sırasıyla bir dolar artarak sırasıyla 8.99$ ve 10.99$ olduğunu gördüler.

Akışta büyük miktarda rekabet göz önüne alındığında, müşteriler için küçük ancak istikrarlı fiyat artışları temelde verilmektedir. Netflix hızla büyümeye çalışıyor ve bu orijinal içeriğe çok para harcamak anlamına geliyor. Bir de birlikte son röportajında Variety, Netflix baş içerik memuru Ted Sarandos Şirket ayrıca son zamanlarda 2017 Netflix kendi harcamalarından 1 milyar $ yukarı 2018 yılında içeriğine civarında 7 milyar $ harcamayı planladığını söyledi.

Amazon Stüdyolarının başında şirketin Thrones’in bir sonraki Oyununu bulmak için yarıştıklarını söyleyen Hulu ve Amazon’un her biri orijinal içerik için de birkaç milyar bütçeye sahip.

Küçük bir fiyat değişikliği muhtemelen Netflix’in 100 milyon abonesinin çoğunluğunu caydırmak için yeterli değildir, ancak akış endüstrisinin küçük niş servislere sıçraması nedeniyle müşterilerin o zamandan beri daha fazla seçeneğe sahip olmaktadır. Yine de, Netflix’in yeni 10.99 $ standart katmanı bile HBO Now’un aylık 14.99 $ planından ve Hulu’nun 11.99 $ ticari ücretsiz planından daha ucuzdur.

Netflix, müşterilere, 19 Ekim’den itibaren faturalandırma döngüsüne dayalı olarak değişikliğin bildirileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir