Microsoft’un Yeni Okuma Yazma Aracı, Bir Tarayıcıda Dil Becerileri Öğretiyor

Microsoft’un Yeni Okuma Yazma Aracı, Bir Tarayıcıda Dil Becerileri Öğretiyor

Microsoft, kar amacı gütmeyen nüfus için Accent adlı tarayıcı tabanlı dijital okuma yazma aracını serbest bırakmak için kar amacı gütmeyen kuruluş CHOICE Humanitarian ile ortaklık kurdu.

Kullanıcılar, dokunmatik ekran mekaniği ile etkileşime girerek, şirin öğrenme harflerini takip edebilmeleri için Microsoft Edge için özel olarak tasarlandı.

İdeal olarak, bu araç, gelişmemiş bölgelerdeki insanlara iş ve yerel yönetimdeki fırsatları ele geçirmek için ekonomik açıdan güçlendirecektir.

Microsoft ve CHOICE, yerel kadınlara İspanyolca öğretmek için Accent’ı Guatemala’nın yoksul bölgelerine konuşlandırdı ve açılış konusundaki 18 kişilik sınıfa akıcı bir öğretmen kattı.

Bu, dünyanın dört bir yanındaki diğer topluluklarda aracı kullanan programların başlatılmasının ilk adımıdır. Microsoft’un Accent ilanına göre, yeni dersler programlama uzmanlığına ihtiyaç duymadan farklı dil ve becerileri öğretmek üzere özelleştirilebilir.

Okur yazarlığı geliştirmek için teknoloji kullanmak, gelişmekte olan dünyayla sınırlı bir hedeftir.

Geçen Haziran ayında XPRIZE, mobil cihazlarda çalışabilen en iyi okuma yazma araçlarını bulmak için 7 milyon dolarlık ödül alan bir yarış başlattı.

Okuryazar olmayan kullanıcıların akıllı cihazları programlar yükleyen ve yalnızca bir gün arayarak vermek değildir: XPRIZE’nin Yetişkin Okuryazarlığı zorluğu, kullanıcıların derslerin daha zor kısımlarını çıkartması için kalıcılığı teşvik etmek için kazanan çözüme ihtiyaç duyuyordu.

Accent’in kinestetik mekaniği, yeterince Microsoft Edge donanımlı cihazları elinde bulundurabildikleri sürece kökten farklı grupların okur yazarlık eğitimi almasına olanak tanıyan yaklaşım olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir