eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Microsoft, Windows 10 Hesap Makinesi Uygulamasını Güncelledi

Microsoft, Windows 10 Hesap Makinesi Uygulamasını Güncelledi

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows Insider platformu için 19H2 güncellemesini yayınlamıştı. ABD’li şirket bugün de, kullanıcı arayüzü tarafında önemli iyileştirmeler alan yeni Hesap Makinesi uygulamasını kullanıma sundu. 

Yeni özellikleri ile çok daha işlevsel bir hale gelen uygulama, bundan sonra trigonometri ve fonksiyonları destekleyecek. Kullanıcılar ‘trigonometri’ butonuna tıkladıklarında, sin, cos, cot, ve tan gibi işlevlere hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Aynı şey, açılır menüden toplam altı farklı seçenek arasından seçim yapmayı mümkün kılan ‘fonksiyonlar’ için de geçerli.

Hesap Makinesi uygulaması için yayınlanan yeni güncelleme, şu anda Windows 10 19H2 işletim sistemine sahip kullanıcılar tarafından indirilebiliyor. Şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edilen 19H2 sürümünün ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz belli değil. Fakat yukarıda da söylediğimiz gibi eğer Windows Insider programının bir parçasıysanız, 19H2 güncellemesini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Güncelleştirmeyi yükledikten sonra, Hesap Makinesi uygulamasının sürüm kodunun 10.1909.1.0 olması gerekiyor. Büyük olasılıkla, aynı özellikler Windows 10 19H2 güncellemesi yayınlandığında herkes için geçerli olacak. Artık açık kaynak kodlu bir yazılım olan Hesap Makinesi’nin, geçmişe nazaran daha sık güncelleme alması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir