MacOS High Sierra Geldi: Bunu Nasıl İndireceğiz ve Kuracağız

MacOS High Sierra Geldi: Bunu Nasıl İndireceğiz ve Kuracağız

Apple’ın bir sonraki Mac işletim sistemi MacOS High Sierra burada.

Geçmişteki OS X ve MacOS sürümlerinde olduğu gibi, MacOS High Sierra ücretsiz bir güncelleme olup Mac App Store üzerinden kullanılabilir.

Mac’inizin MacOS High Sierra ile uyumlu olup olmadığını öğrenin; eğer öyleyse, güncellemeyi indirip yüklemeden önce nasıl hazırlayacağınızı seçin.

Uyumluluk listesi

MacOS High Sierra’ya hazırlanırken yapmanız gereken ilk şey, Mac’inizin uyumlu olup olmadığını kontrol etmektir; tüm Mac’ler sıçramayı başaramazlar. Mac’iniz 2009’un başında veya öncesindeyse, şansınız yok demektir. Apple’a göre “2010 ortalarında veya sonrasında tanıtılan tüm Mac’ler uyumludur ve 2009’un sonunda piyasaya sürülen MacBook ve iMac bilgisayarları da uyumludur” dedi.

Parçalamak, High Sierra ile uyumlu Mac modelleri şunlardır:

  • MacBook : 2009 ve sonrası
  • MacBook Air : 2010 ortası ve sonrasında
  • MacBook Pro : 2010 ortası ve sonrasında
  • iMac : 2009 ve sonrası
  • Mac Mini : 2010 ortası ve sonrasında
  • Mac Pro : 2010 ve sonrası

Mac’nizin bağ oluşturmasını kontrol etmek için sol üst köşedeki Apple simgesini tıklayın ve ardından About This Mac (Bu Mac Hakkında) seçeneğini tıklayın. Üstte listelenen işletim sistemi altında, modelinizin yılın adının yanında görürsünüz.

Yer açmak

Alanın daha sıkı olduğu bir iPhone veya iPad ile karşılaştırıldığında, MacOS High Sierra’yı indirmek için Mac’inizde gerekli alanı boşaltmanın nispeten kolay olması gerekir.

Yine de, küçük bir temizlik yapmak için herhangi bir OS yükseltmesini bahane olarak kullanmanızı öneririm.

İhtiyacınız olmayan eski uygulamaları veya dosyaları silin veya bazı klasörleri ve dosyaları iCloud Drive veya tercih edilen bulut depolama hizmeti aracılığıyla buluta taşıyın.

Yedekle

Yeni bir işletim sistemi kurmak gibi büyük bir işlemi gerçekleştirmeden önce verilerinizi korumak için daima bir sistem yedeklemesi gerçekleştirmelisiniz.

Yükleme yanlış giderse, önemli belgeler, fotoğraf ve müzik kitaplıklarınızla birlikte kaybetmek istemezsiniz. Neyse ki, Mac’ler yedeklemeleri kolaylaştıran bir araç içerir: Time Machine.

İndirme ve yükleme

MacOS High Sierra, Mac App Store aracılığıyla ücretsiz güncelleme olarak edinilebilir. Bunu elde etmek için, Mac App Store’u açın ve Güncellemeler sekmesini tıklayın.

MacOS High Sierra en üstte listelenmelidir.

Güncellemeyi indirmek için Güncelle düğmesini tıklayın .

Güncelleme App Store’da sizi beklemiyorsa, “High Sierra” araması yapın ve yukarıda çıkması gerekir. Veya ekranınızın sol üst köşesindeki Apple simgesini tıklayıp About This Mac’i tıklayıp ardından Mac App Store uygulamasını açacak ve güncellemeyi kontrol etmesini isteyecek Yazılım Güncelleme düğmesini tıklamayı deneyin. Mac App Store’un Satın Alınan Sekmesi’nde indirme işleminin ilerleyişini izleyebilirsiniz.

High Sierra indirmeyi tamamladıktan sonra, yüklemek için kurulum sihirbazının istemlerini takip etmeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir