MacBook Pro 2018 de Büyük Bir Hata Tespit edildi

MacBook Pro 2018 de Büyük Bir Hata Tespit edildi

Bildiğiniz üzere son yıllarda standart  Windows yazılımlı Pc’ler yerine Mac kullanmak son derece prestijli bir hal aldı. Yazılım ve donanım anlamında son derece başarılı olduğu iddia edilen ve Apple’ın gücü ile kendine has bir pazar payı yaratan cihazların en iddialı modellerinden biri de şüphesiz ki 15-inç MacBook Pro 2018. 6 çekirdekli Intel Core i9 işlemci barındıran cihaz, kağıt üstünde son derece üstün gözükse de yeni fark edilen bazı tasarımsal ve donanımsal sorunlara sahip.

Apple, 40.000 TL’ye Varan Türkiye Fiyatıyla 2018 Model Yepyeni MacBook Pro’yu Duyurdu

Bir YouTube yayıncısı tarafından dikkat çekilen detay, Apple’ın şık tasarım ve performansı bir arada uygulamayı denediği MacBook Pro 2018’in tasarımının, cihazın donanımını kaldıramadığı üzerine. Son derece etkin ve güçlü işlemcilere sahip olan cihaz, maaleseftir ki ince ve şık tasarımı nedeniyle işlemciye gerekli soğutmayı sağlayamıyor.

15 İnçlik Macbook Pro, Dudak Uçuklatan Fiyatına Rağmen Apple’ın En Yüksek Fiyatlı Bilgisayarı Olmayı Başaramadı

Bu sorunu takiben cihaz; taban saat hızını bile sürdürmekte zorlanırken, performans gereken işlemlerde ısındıkça hızını kaybediyor. “Termal azaltma” adı verilen bir sistemi otomatik olarak aktif eden MacBook Pro 2018, sık sık cihazın zarar görmemesi için hız konusunda müdahalede bulunuyor. Bu denli üstün özelliklere sahip ve son derece pahalı olan bir cihazın; bu tür bir problemi içerisinde barındırması, Apple’ın başını uzun süre ağrıtacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir