Logo Tasarımı Hangi Programda Yapılır?

Logo Tasarımı Hangi Programda Yapılır?


Logo tasarımlarının doğası gereği, karmaşık bir yapıya sahiptir ve farklı işlem süreçlerinden geçirilmesi gerekir. Ancak bir logo tasarımı çalışmasının tüm mimarisini sağlayan en önemli bileşen güçlü bir photoshop programıdır. Logo tasarımına ilişkin sektörde en fazla kullanılan ve en çok bilinen photosop yazılımlarından birisi olan Adobe Photoshop yazılımı, Babalogo tarafından da kullanılır. Bu yazılımla sektörel logo tasarımlarının tam olarak beklenti ve isteklerin üzerinde sonuçlar sağlayacak kalitede ve özgünlükte yaratılabilmesi mümkündür. Ücretsiz logo hizmeti veren servis ve uygulamalar bulunuyor olsa da buralardaki logolar çalıntıdır. Aynı şekilde ücretsiz şekilde öğrenilen ve internetteki bilgiyle sınırlı olan logo tasarımları da marka imajına yarardan çok zarar getirecektir. Bu yüzden mutlaka profesyonel logo tasarımlarının gerçekleştirilmesi gerekir. Müşterilerine logo tasarımı yapan ve adını tüm dünyaya duyurmuş bir marka olan Babalogo bünyesinde, her biri alanında uzman tasarımcılar barındırıyor. Tasarımcıların, Behance ve Instagram profillerinden de yakınen takip ettiği logo tasarımcısı olan Teoman DEMİRTAŞ Bu projenin başında kreatif direktörlük görevini üstlenmiş durumda.

Logo Tasarımı Tek Bir Programla Tamamlanamaz

Değişen etkenleri ve yönleri ile profesyonel logo tasarımı için sadece tek bir program üzerinde hazır taslak ile hareket edilebilmesi hem kurumsal bir çalışma ortaya çıkartılabilmesini sağlamaz hem de pek mümkün olmaz. İyi bir logonun şekillendirilmesinde farklı programların önemli özellikler barındırdığı işlevleri ile devrede bulunması gerekir. Logoda kullanılacak renklerin yapısal özellikleri için bir program kullanımından, ek fonksiyonlarının şekillendirilmesine kadar program kullanımına kadar çok geniş açılı bir çalışma gerçekleştirilir.

Babalogo’da gerçekleştirilen tüm logo tasarım çalışmaları kapsamında Adobe Photosop, Adobe Illustrator ve InDesign gibi grafik tasarımı odaklı çok sayıda program kullanılır. Kadrosunda bulunan tüm tasarım ekibindeki uzmanlar en azından birkaç tanesinde teknik uzmanlığa ve profesyonel tecrübeye sahip olduğundan son derece hassas çalışmalar dahi başarılı ve ödüllü proje sonuçları ortaya çıkartabiliyor. Çünkü kullanılan programlar kadar, programı kullanan tasarımcılarının uzmanlığı da logo kalitesine fark katıyor.

Aynı zamanda da logo tasarımına ilişkin olarak yazılımsal odakta meydana gelen gelişmeleri de yakından takip ederek, çalışmalarında etkin biçimde kullanımına yer veriyor. Böylelikle en güncel imkan ve özelliklerinde kullanıldığı profesyonel logo tasarımlarıyla tüm müşterilerinin talep, ihtiyaç ve beklentilerine etkin biçimde yanıt sunabilme potansiyelini koruyabiliyor. Aynı şekilde teknik tasarım kadrosunun da bu yeni yazılım gelişimlerine ilişkin eğitim alarak, bilgi ve tecrübe edinerek, gelişen teknolojiyi yakalayabiliyor.  Çünkü kullanılan yazılım programının özellikleri ve kapasitesi kadar, kullanan tasarımcının program bilgisi, yeteneği ve hayal gücü de çok önemlidir. Babalogo bu alandaki en iyilerinden oluşan ekibiyle hizmet veriyor. Ayrıca her zaman en hassas çalışmalar ile en iyisinin tüketiciye sunulma çabası sırasında sadece 1500 TL tek fiyat uygulanıyor.

Profesyonel logo tasarımı gerçekleştiren Babalogo adlı kurumumuz ile irtibat kurmak isteyenler, babalogo.comisimli internet adres ziyaret edebilir. WhatsApp ve sabit telefon numaralarımız ise aşağıdaki gibidir:WhatsApp: 0532 368 13 56Telefon: 0850 840 56 46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir