LG, Bir Sonraki Akıllı Telefonu V30’da 6 inç Büyüklüğünde Bir OLED Ekrana Sahip Olacağını Doğruladı

LG, Bir Sonraki Akıllı Telefonu V30’da 6 inç Büyüklüğünde Bir OLED Ekrana Sahip Olacağını Doğruladı

Bir sızıntının görünüşte Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy Note 8’in devasa bir ekran alacağını doğruladığı 24 saatten az bir sürede LG, bir sonraki akıllı telefonunun bir OLED ekranına sahip olacağı konusunda uzun zamandır devam eden söylentilerini doğruladı.

Koreli firma, “plastik OLED FullVision ekranı” da dahil olmak üzere V30 olduğuna inanılan bir sonraki cihazının detaylarını ayrıntılarıyla anlattı.

Altı inç ekran, LG’nin dört yıl boyunca piyasaya sürdüğü en büyük telefon olacak. Ancak gerçek cihaz geçen yılın V20’sinden daha küçük olacak.

Neden bir OLED ile gidiyorsun?

Ekranlar bu yılın amiral gemisi akıllı telefonları için bir savaş alanı haline geliyor ve bir sonraki iPhone’un da paketleneceği söylentileri var.

LG, mobil cihazlarda sanal gerçekliği ve diğer içerik temelli servisleri etkinleştirmek için, TV faaliyetlerini yönlendiren ekranlarda deneyimine dalmak istiyor dedi.

Bunu, plastik olmasına rağmen, Gorilla Glass 5 tarafından korunuyor ve OLED’lerle geçmiş sorunları hafifleten bir 1,440×2,880 çözünürlüklü ekranla yapmayı hedefliyor.

LG, OLED’i ilk kez benimsemedi, iki yıl önce piyasaya sürülen deneysel G Flex 2’ye koydu , fakat şimdi teknoloji öne çıkan bir role yükseliyor.

LG’nin sadece OLED üretim kapasitelerine 7 milyar dolarlık yatırım yaptığı göz önüne alındığında bu mantıklı geliyor.

Apple dedikoducu değirmenine inanıyorsanız, LG iPhone 8’in OLED ekranını tedarik etmek için seçilen LG’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir