“Kültürel Girişimci” Earn Chen’in Yeni Markası: The Salvages

“Kültürel Girişimci” Earn Chen’in Yeni Markası: The Salvages

Surrender and Ambush ve Potato Head Folk group gibi yaratıcı sokak giyimi ve tasarımlarıyla ünlü Earn Chen, son girişimi olan giyim üzerine e-ticaret sitesi olan The Salvages ile girişimciliği kültür ile harmanlayarak yeni bir şeye imza atıyor. Birçok ünlü markanın nadir parçalarının satıldığı internet sitesi, Singapur’daki genç kültürün ilgisini çekiyor.

 

Kendini “kültürel girişimci” olarak tanımlayan Earn Chen, başka alanlarda da boy göstermeyi planladıklarını söylese de şimdilik bildikleri bir sektör olan giyim üzerine çalışacaklarını belirtiyor. “Kendi büyüdüğüm dönem olan 1980’lerden bugüne Raf Simons, Helmut Lang, Jean Paul Gaultier, Comme des Garçon ve Yohji Yamamoto gibi birçok ünlü marka alternatif akımın öncüleri olarak göz önünde bulunurken, bugün modada lüksün belirleyicileri olarak karşımıza çıkıyor.” diyen Chen, diğer vintage moda odaklı platformların aksine The Salvages’ın adetten önce kaliteyi ön planda tuttuğunu belirtiyor. Sitelerinde seçim zorluğunu ortadan kaldırmak için az ama kaliteli ürün bulundurduklarının da altını çiziyor.

The Salvages’ı çıkartırken altında yatan düşüncenin, insanların değişen moda tutkularındaki kültürel farklılıkları yakalamak ve buna göre ihtiyaçlara hitap etmek olduğunu da ifade eden Chen, tüketilen moda anlayışı yerine uzun süre kullanılabilecek kaliteli parçalar kullanarak sektörde farklılık yaratmak istiyor.

Uluslar arası arenada giderek artan üne kavuşmasıyla, yaratmak istediği markanın temellerini sağlam atan Chen, işlerini niş ve organik olarak büyüyen bir kitleye sabitleyerek ilerleyeceğini düşünüyor. “Yüzyıllar boyu kullanılabilecek bir marka yaratmak istiyorum, o yüzden acele etmiyorum.” diyerek de daha yolun başında olduğunun altını çiziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir