Akıllı Çöp, Çöpü Bir Oyuna Dönüştürebilir

Akıllı Çöp, Çöpü Bir Oyuna Dönüştürebilir

Sencity, atıkları çöpe attığınız için sizi ödüllendiren bir çöp kutusu. TetraBIN ile çöp atılmasını oyun haline getirerek bu ilgisizlik ile mücadele etmeyi amaçlıyor.

Sencity, Brooklyn merkezli ve New York gibi şehirlerin yaşanabilirliğinin artırılması üzerine odaklanan Urban-X dışındaki bir girişimin parçası.

Bu şirketler, ulaşım ve kamu hizmetleri gibi şehir sakinlerine yakın konularda yoğunlaştıkları anlamına geliyor.

Sokak mobilyaları kentsel alanın büyük bir parçasıdır ve bir sürü belediye bisiklet parkı ve tezgahları daha cazip hale getirmeye çalışsa da, eğlendirici olarak adlandırdığınız şeyin çok azı budur.

Elbette, Wi-Fi erişim noktalarına sahip otobüs durakları var, ancak dışarıda ve dışadayken yine de kendimizi eğlendirmemiz gerekiyor.

 

TetraBIN, yan kaydırmalı bir yeşil alanı gösteren bir ekranda sarılı geniş, üç taraflı bir konteynerdir.

İç kısımda bir şeyin çöp kutusuna atıldığını algılayan hareket algılayıcıları bulunur ve bu da ekrandaki tavuk butuna çevrilir.

Fikir, yayaların oynamakla birlikte çeşitli ödülleri kazanacaklardır; Posta yoluyla fiziksel öğeler bile alabilirler. Zamanla, Sencity, çöpleri atmanın özellikle çocuklar arasında otomatik bir alışkanlığa dönüşmesini umuyor: Oyun, çocukları bir başka kişinin umurunda olmayacak olan diğer insanların çöplerini de almaya teşvik edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir