eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Kullanıcının Dünyasını Renklendiren Protez Kılıfı: Confetti

Kullanıcının Dünyasını Renklendiren Protez Kılıfı: Confetti

Furf Design Studio’da yaratılan protez kılıfı Confetti, neşenin uluslararası sembolü olan “konfeti” ile isimlendirilmiş, düşük maliyetli ve her insanın gününü bir parça aydınlatabilecek kadar güçlü bir tasarım.

Başka bir deyişle kullanıcıyı hem işlevsel aynı zamanda duygusal olarak rahatlatıyor. Furf’a bakılırsa Confetti aynı zamanda seri üretime geçirilmiş ilk renkli protez kılıfı.
Brezilyalı üretimci ID ETHNOS tarafından seri üretimi gerçekleştirilen Confetti, ekonomik olduğundan her insanın erişebileceği demokratik bir ürün olarak tanıtılıyor. Brezilya dünyada protezin en çok kullanıldığı 4. ülke olduğundan tasarımın burada doğması da şaşırtıcı değil.
Piyasada var olan protez kılıflarının büyük bir kısmı, ten rengi bir çorap olmaktan öteye gidemiyor. 3B baskı ile üretilen şık kılıflar ise oldukça pahalı olabiliyor. Dolayısıyla şık ve hesaplı bir alternatif olarak Confetti yaratılmış. Üretiminde poliüretan kullanılmış ve böylece ihtiyacı karşılayacak; hesaplı, adapte edilebilir ve olabildiğince uzun ömürlü bir ürün ortaya konulmuş. Ürün kendi internet sitesinden bağlantı formu ile edinilebiliyor. ID ETHNOS feysbuk sayfasında gelen fiyat soruları içinse bu sanal mağaza adres olarak gösterilmiş ki burada fiyatın 399,99 Brezilya reali (126,43 dolar) olduğu görülüyor.
Confetti’nin çarpıcı sözı, “one size fits most” (çoğu kişiye uyan tek gövde ölçüsü). Üretim süreci uzun süren anatomik çalışmalar gerektirmiş ve neticeta hakkaten de nerede ise her insana uyan formda bir protez ortaya çıkmış. Rahatça kesilerek yüksekliği kullanıcının ölçülerine tamamen uygun hale getirilebiliyor. Protez diz ve ayak kombinasyonlarının büyük çoğunluğuna uyacak şekilde tasarlanmış. Üzerindeki konfeti şekilli delikler ise kullanıcının kendini ifade etmesi için yapabileceği özelleştirmelere imkan verebiliyor. Örneğin kullanıcı dilerse bu deliklere çiçekler yerleştirebilir veya çeşitli iplerle süsleyebilir. Dilerse kılıfın ön ve arka parçalarını farklı renklerden seçebilir. Bu açıdan bakılmış olduğunda Confetti moda aksesuarı haline de gelebilir. Bu anlayışla belki bigün moda sektörü de protezlerle ilgili çözüm üretmeye ve tasarım yapmaya ağırlık verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir