Konya İmplant Tedavisi Süreci Nasıldır?

Konya İmplant Tedavisi Süreci Nasıldır?

İmplant tedavisi eksik olan dişlerin yerini doldurmak için uygulanan yapay diş tedavisidir. İmplant tedavisi hastaların çene kemiğine veya kafatası kemiğine cerrahi yöntemler ile çoğunlukla vida şeklinde yerleştirilen cerrahi tedavi şeklidir. İnsan çene kemiğinde titanyumu vücüdun bira parçası olarak algılar. Bu nedenle implant tedavileri genellikle titanyum kullanılarak yapılır. İmplantların doku uyumu yüksek olduğu için tedavi genelde başarılı sonuç vermektedir. Bu tedavi şekli diş hekimliklerinde yaygın kullanım alanına sahiptir. Hiç dişi olamayandan bir dişi eksik olan insanlara kadar geniş bir yelpazede uygulanabilir olmasındandır. İmplant tedavisi gerçekleşirken diğer dişlere müdahale edilmeden yapılır.  Doğal diş hissi oluşturması ve tedavi sırasında diğer dişlere temasta bulunulmaması gibi faktörler, implant tedavisini yakın zamanın en çok kullanılan tedavi şekillerinden biri haline getirmiştir.

 Konya İmplant Tedavisi Süreci

Diş kaybı yaşanması ile çene erimesi meydana gelmektedir. Bu erime implant tedavisi ile durdurulabilmektedir. Eğer konya implant tedavisi hakkında arama yapıyorsanız dentoya kliniği ile irtibat kurabilirsiniz.  Tamamen uzman ekiplerden oluşan klinikte implant tedavisini uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.

İmplan tedavisine başvuran hastanın sağlık durumu değerlendirilir ve ağız muayenesi yapılır. Ağız muayenesinde 3 boyutlu radyoaktif görüntü yardımı ile implant yapılacak kemiğin uygun olup olmadığı kontrol edilir. Bu görüntüler değerlendirilerek ölçümler yapılır ve hangi çapta implant uygulanacağını tespit edilir. Tedaviye başlamadan önce lokal anestezi yapılır. İmplantın yapılacağı kemikte yuvalar açılır. Açılan yuvalara yapay dişler yerleştirilir ve dikiş atılarak işlem bitirilir. Tedavi bittikten yaklaşık 1 hafta sonra atılan dikişler alınır ve kontrol muayeneleri yapılır.

Konya İmplant Tedavisi Fiyatları

Konya implant tedavisi yaptırmadan önce en çok cevap arayan soru Konya implant tedavisi fiyatları ne kadar? sorusudur. Bu sorunun cevabi Klinikten Kliniğe ve  hastanın duruma göre değişiklik göstermektedir. İmplant tedavisi fiyatları eklenecek diş adedine göre ve implantın kalitesine göre değişiklik gösterebilir. İmplant tedavisinde bazı implantların çok düşük bir hata payından dolayı bazı kliniklerde garanti süreleri bulunmaktadır. Bu garanti süreleri klinikten kliniğe değişiklik gösterdiği için implant tedavisi fiyatlarına yansımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir