bodrum escort
Kombi Ateşleme Arızası ve Çözümü

Kombi Ateşleme Arızası ve Çözümü

 

 

Kombinin temel çalışma prensibi çerçevesinde aldığı doğalgazı, hava kanalları aracılığı ile aldığı hava sayesinde çalıştırıldığında ateşleme gerçekleştirerek, doğalgazı yakmaktadır. Bu şekilde yine bağlantıları ile aldığı suyu, belirlenmiş olan sıcaklık seviyelerine kolay ve hızlı bir şekilde çıkartabilmesi mümkündür. Bu şekilde kombinin ısınma ihtiyacını karşılamak üzere tüm peteklere sıcak su gönderimi gerçekleştirebilmesi mümkündür. İşte bu noktada kombinin ateşlememe sorununun meydana gelmesi kombinin ne sıcak su ne de ısınma ihtiyacını karşılayacak şekilde kullanımının mümkün olması söz konusu olmaz. Bu yüzden kombinin ateşlememe sorununu çok önemli bir problemdir ve kesinlikle ciddiye alınarak, profesyonel Bostancı Baymak Kombi Servisi hizmetlerinden yararlanılması gerekir. Bu durumda uzman personeller tarafından kombi cihazlarındaki ateşlememe sorununun tam olarak hangi parçadan kaynaklı şekilde meydana geldiği tespit edilebilmektedir. Bu arıza tespiti sonrasında da doğru müdahaleler ile çözümü sağlanabilmektedir.

 

Kombinin ateşlememe sorununun yaşanması durumunda tüketiciler tarafından çözümü için özel ve profesyonel kombi servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Ancak tüketiciler, cihazlarında yaşadıkları ateşlememe sorununa yönelik olarak profesyonel kombi servisi desteği almadan önce bireysel olarak bazı basit kontroller ile küçük ölçekli bir durumdan kaynaklı olarak bu sorunu yaşıyorlar ise hem pratik hem de ekonomik şekilde sorunu çözebilmeleri mümkün olur. Buna göre doğalgaz altyapısında doğalgaz olup, olmadığı ve doğalgaz bağlantı borularında vananın kapalı olması gibi bir durum söz konusu olup, olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Eğer sorun bunlardan kaynaklı ise kısa sürede ve kolay bir şekilde çözüme kavuşturulur. Ancak sorun bunlardan kaynaklı değil ise mutlaka özel Kozyatağı Baymak Kombi Servisi desteğine başvuru gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

 

Uzman Sancaktepe Baymak Kombi Servisi personelleri tarafından ateşleme yapmayan kombi için basınç seviyesi hatası, elektronik kart arızası, fan motoru arızası, kombi baca sistemi hatası veya tıkanması gibi arızalar dikkate alınır. Kombi arızası ile ilgili olarak da hemen parça ve unsurlar ile ilgili olarak arıza kontrol çalışmaları gerçekleştirilir. Kombinin bu parçalarından birisinde bir arıza mevcut ise hemen parça çıkartılarak, onarımı uygulanır ya da yenisi ile değişimi gerçekleştirilir. Bu şekilde parçanın sorunsuz çalışır duruma getirilerek, ateşlememe sorununun tamamen çözüme kavuşturulması sağlanabilmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir