Kamera rulonuzdan gönderilen Snapchat öyküleri artık çirkin bir beyaz çerçeveye sahip olmayacak

Kamera rulonuzdan gönderilen Snapchat öyküleri artık çirkin bir beyaz çerçeveye sahip olmayacak

Snapchat her zaman gerçek zamanlı paylaşım konusunda kendine övünüyor. İşte bu nedenle uygulama fotoğraf makinesine açılıyor: şu anda olanları paylaşmanızı sağlamak için tasarlandı. Bu nedenle, bugüne kadar, kamera rulonuzdaki çıtçıtların etrafında beyaz bir sınır var. Daha eski fotoğrafların ve videoların Snapchat’ta ikinci sınıf vatandaşlar olarak kabul edildiği uygulamadaki ince bir ipucuydı. Ancak bugün itibariyle bu artık yok.

Snapchat’ın güncellenmesi bugün beyaz sınırı kaldırıyor. Kamera rulosundan gönderilen tutkunlar artık görünecek, ancak bunları ilk kez çektiklerinde görünürler. Teknoloji mükemmel değil, ancak yatay fotoğraflar Snapchat’a içe aktarırken döndürülüyor ve onları düzeltecek bir yol yok. Eski fotoğraflara ve videolara hiçbir zaman bir sınır eklemeyen Instagram, doğru yönlendirmesini korur. (Her ne kadar bunları beceriksizce tahrip etse de, şimdilik en azından.)

Şirket sınırın kaldırılmasının estetik bir seçim olduğunu söyledi. Ayrıca daha hızlı büyüyen ve daha eski öğeleri yayınlama konusunda daha liberal bir politika izleyen Instagram’a ayak uydurmak için bir hareket gibi görünüyor. Snapchat’ta, kamera rulosundan gönderilen kapaklar veya Memories arşivi “From Camera Roll” ve “From Memories” olarak etiketlenecek.

Güncelleme ayrıca sohbetlerden tasarruf etmek için yeni bir seçenek ekledi. Metin sohbeti üzerinde uzunca basarsanız, metni kopyalamanın yanı sıra kaydetmek için de bir seçenek görürsünüz. Güncelleme ayrıca konumlarını paylaştıklarını varsayarak, Snap Map’de arkadaşlarınızı bir grup sohbetinde görme olanağını da ekledi.

Güncelleme şimdi iOS’da yaşıyor. Android’de henüz yayınlanmamış gibi görünüyor.

1: 57’de güncelleyin. Bu hikaye Snap’ın yorumu ile güncellendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir