IOS 11.3 ile, Apple otomatik olarak konumunuzu acil servislere gönderecektir

IOS 11.3 ile, Apple otomatik olarak konumunuzu acil servislere gönderecektir

elma bize yetenek ile yeni Animoji , pil sağlığına daha fazla bakış , ve ARKit için bir güncelleme dün iOS 11.3’ün piyasaya sürülmesiyle. Şirketin güncelleme notlarına eklenen şirket, birisi aradığında otomatik olarak bir kullanıcının konumunu acil servislere gönderen Advanced Mobile Location’ı desteklediğini de belirtti.

AML şu anda ABD’de desteklenmiyor; ancak İngiltere, Belçika, Yeni Zelanda, İsveç, Litvanya ve Aşağı Avusturya’nın bazı bölümlerinde bulunan iOS kullanıcıları yararlanabilir. Bu özellik, birisi herhangi bir acil numara çağırdığında GPS ve Wi-Fi hizmetlerini etkinleştirir ve daha sonra, yanıtlayan kişilere arayan kişinin kesin konumuyla birlikte bir metin gönderir. Bu açıkça, insanların nerede olduğunu tam olarak rapor edemese bile anlamaya yardımcı olur. Tüm Android telefonlar Zencefilli İşletim Sistemi ve daha yüksek AML destek sistemi çalıştırıyor.

Apple, daha önce diğer acil durum odaklı özellikleri, Acil durum SOS , “Yerel acil durum numaralarını arar Kullanıcılar acil durum kartvizitlerini bir SOS acil durumuna kısa mesaj ve kullanıcının bulunduğu konumla bildirirler. Ayrı bir özellik – Tıbbi Kimlik – İlk müdahale uzmanlarının, alerji, durum, kilo ve ilaçları içeren tıbbi bilgilere kilit ekranından erişmelerini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir