IOS 11: İşte Apple’ın Bahsetmediği 11 Özellik

IOS 11: İşte Apple’ın Bahsetmediği 11 Özellik

Pazartesi günü Apple bu sonbaharda iOS 11’e gelen büyük özelliklerden bahsetmişti.

Bunların arasında arttırılmış gerçeklik, iPad için üretkenlik özellikleri ve Siri’nin Apple’ın artık daha kullanışlı olduğunu söylediği bir vurgu var.

Ancak sayısız güncelleme arasında bunları okuyabilirsiniz.

Apple, iOS 11’e gelen diğer birçok özelliği gösteren bir slayt gösterdi.

Wi-Fi şifre paylaşımı, tek elle kullanılan klavye, iPhone’daki SOS ve benzeri şey.

SMS sahtekarlık uzantısı

Bilinmeyen bir sayıdaki metin biraz şüpheli görünüyor mu? Apple, iOS 11’de, potansiyel olarak tehlikeli olabilecek rasgele SMS geldiğinde kullanıcıları uyarır. Asla çok dikkatli olamazsınız. Apple, potansiyel olarak tehlikeli olabilecek rasgele SMS geldiğinde kullanıcıları uyarır.

Wifi şifre paylaşımı

Wi-Fi şifrenizi bir konukla paylaşmak her zaman acı vericiydi ancak iOS 11, işlemi daha da kolaylaştıracaktır. Apple’ın bu özelliği nasıl uygulayacağını tamamen bilmiyoruz, ancak büyük olasılıkla “Paylaş” uzantısında yaşayacak.

Yeniden tasarlanan Podcast uygulamaları

IOS 11’in geri kalanı gibi Apple’ın Podcast uygulaması da sonunda biraz sevinecek. Uygulamanın Apple’ın yeniden tasarlanmış yazılımının ilham almasını sağlayan Apple Music’e daha çok benzeyecek.

FaceTime Canlı Fotoğraflar

Cepheden bakan kameralarımız ilerledikçe resimleri de geliştirir ve insanlar kendi fotoğraflarını çekmeyi severler, Apple görünüşe göre önümüzdeki cihazların ön yüz kamerasına Canlı Fotoğrafları desteklemeye izin veriyor.

Tek elle klavye

Apple’ın iPhone 8’i 5.8 inç ekrana sahip olmakla dolu. Bu nedenle, Apple elini tek tuşla yazmayı kolaylaştırıyor. Zekice tek elle kullanılan klavyeleri daha önce gördük, bu nedenle tam olarak iOS kullanıcıları için yeni olmayacak.

Siri’ye yazın

Apple, kullanıcıların Siri’ye yazmasına izin verir. Google, son zamanlarda Google’ın Yardımcı Yazılımı’na sunduğu benzer bir özelliktir.

iPhone’da SOS

IPhone’daki SOS, muhtemelen arkadaşlarınıza ve ailenize yardım etmeniz için gereken hızlı bir yol olacaktır. Özelliğin Control Center’da mı, iMessage’da mı yoksa ayarlar bölümündemi olacağı belli değil.

Spotlight ve Safari’de uçuş durumu

İstanbul’daki uçuşunuzun zamanında olup olmadığını kontrol etmek her zamankinden daha kolay. Sadece Spotlight’a atlayın, ilgili bilgiyi yazın ve tamamlayın.

ICloud aile depolama planları

Büyük bir ailedeki her bir bireyin kendi iCloud depolama planına sahip olmaları sıfırdır. IOS 11’de, birden fazla kullanıcının birlikte paylaşabileceği aile planları olacaktır.

QR kodu desteği

Apple, Çin’deki kullanıcıların kamera uygulamasını kullanarak QR kodlarını tarayabileceğini söyleyerek sunumunda bunu gerçekten belirtti. Apple, dünyanın dört bir yanında daha fazla bölgede kullanıma sunulacağını gösteriyor.

Ekran kaydı

Teknik olarak ekranınızı şimdi kaydedebilirsiniz, ancak önce cihazınızı QuickTime çalıştıran bir Mac’e takmanız gerekiyor. Yeni güncelleme işlemi görünüşte işlemi düzene koyacak ve ekranlarını IOS’a kaydedecek. Öğretici videolar ve QuickTime çalıştıran suchMac için kullanışlı bir özellik olacak.

Bu, iOS 11’e gelenlere ait ufak bir dilim. Daha geniş bir liste görmek için yukarıdaki ekran görüntüsünü dinleyebilirsiniz; bu listede her şeyi bile içerebilir.

Geliştirici iseniz, bu sonbaharda gelecek beklenen bir tüketici sürümüyle birlikte bugün iOS 11’i indirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir