eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Uber, Toksik Şirket Kültürünü Düzeltmek İçin Bir VP Görevlendiriyor

Uber, Toksik Şirket Kültürünü Düzeltmek İçin Bir VP Görevlendiriyor

Oldukça yüksek kullanıcı tabanına rağmen, bir dizi tartışma, Uber için oldukça korkunç bir yıl olarak tanımlanabilecek şeylere yol açtı.

Şimdi, çalışanlarının şirketleri terk etmesinden sadece birkaç ay sonra, başarılı binicilik şirketi batan gemisini kurtarmak için yeni bir yönetici görevlendirdi.

Eski bir çalışanın şirkette cinsel taciz üzerine konuşmasından sonra Uber, Harvard Business School’tan toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin bir uzman olan Frances Frei’yi arayarak, işyeri kültürüyle ilgili bir soruşturma başlattı.

Şimdi, Frei, Uber’in Liderlik ve Strateji Kıstas Bölüm Başkan Yardımcılığı rolünü üstlenerek başarılı teknik girişimin tam gününe katıldı.

69 milyar dolarlık şirketin yaşadığı her şey göz önüne alındığında, Frei tam olarak kurumsal ürpertici Uber ihtiyaçlarına benziyor.

Yine de, dokuz üst düzey rolün şirkette hala doldurulması gerektiği için, bu aşamalı kiralama, yalnızca önemli yeniden yapılanmasının başlangıcı gibi görünüyor.

Bu işe alım süreci, dünyanın en değerli teknoloji kuruluşu için oldukça önemli bir zamandır.

Ertesi hafta Uber’in Şubat ayında yapılmış olan iç soruşturmanın sonuçlarını kendi çalışma yerinde yayınlaması bekleniyor.

Potiel olarak şirkette daha fazla rahatsızlığa neden olan soruşturmanın sonuçlarıyla Frei, kendisini işte oldukça zor bir ilk hafta sürdürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir