Huawei, Patent Davasında Samsung’u Yeniyor

Huawei, Patent Davasında Samsung’u Yeniyor

Huawei, 2016 yılında, patentlerini ihlal ettiği iddia edilerek Samsung’a hem California hem de Çin’de dava açıldı, bunlar şirket için çok verimli oldu.

Shenzhen’de bir hakim, dün Huawei’nin kablosuz iletişim patentlerinden birinin ihlal edildiğine karar verdi. Sonuç olarak Samsung, teknolojiyi kullanan ürünlerin satışını durdurması emredildi (Çin’de).

Hukuki konunun merkezinde Huawei, Samsung’un fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğini ve California davasının devam ederken Çinli Huawei için kısmen başarılı olduğunu iddia ediyor.

Shenzhen’deki bir mahkemeye göre, Samsung, kablosuz iletişimle ilgili tek bir Huawei patentini ihlal etti.

Huawei, Çin’de ilk defa elverişli bir karar aldı. 2017’de şirket, Huawei’nin IP’sini ihlal ettiği yönündeki Quanzhou Ara Halk Mahkemesi tarafından yaklaşık 12 milyon dolarlık tazminatla ödüllendirildi.

Huawei Pekin’de de yasal işlem başlatmıştı, bunun sonuçları net değil.

Çinli basın açıklamasına göre, Caixin , Samsung’un yaptığı açıklamada yerel kanunlara “uygun olarak” yanıt vermeden kararını dikkatlice gözden geçireceğini söyledi. Bu kararda, Güney Koreli şirket mahkemeye birinin “küçük” olarak nitelendirilen ancak başka para cezası uygulanmadığı için bir ücret ödemesine karar verildi. Ancak Samsung, şimdi Huawei teknolojisini içeren ürünleri Çin’de satamıyor.

Huawei’nin California’da da aynı başarıyı görüp görmeyeceği herkesin tahminidir. Ülkeler dünyanın en iyi akıllı telefon pazarında yerini aldığı için şirketler giderek Çin’de patentle ilgili dava açıyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir