Google’a Asla Aramamanız Gereken 10 Kelime

Google’a Asla Aramamanız Gereken 10 Kelime

İnternetin faydalarını saymakla bitmez. İnternet sayesinde bilmediğimiz bilgileri öğrenebiliyoruz.Sevdiğimiz şarkıları ve flimleri de izleyebiliyoruz. Bunu yaparken de dünyanın en büyük arama motorunu olan Google’u kullanıyoruz. Google da aradığımız kelimeler , en net sonuça ulaşmamıza yardımcı oluyor. Ancak bazı kelimeler var ki asla yazmamanız gerekiyor. Bunu içtenlikle söylüyoruz, lütfen bu kelimeleri Google da aratmayın. Gerçektan kendinizi kötü hissedeceksiniz. İşte Google’da Asla Aramamanız Gereken 10 Kelime

 

10 – TRYPOPHOBİA

Trypohphobia, tekrar eden desen fobisi, Küçük delikler kümeleri bulunan nesnelerin korkusu olarak da bilinir. Korkulacak bir kelime olduğu söylenemez fakat biraz tiksindirici göründüğünü söylemek lazım. Rahatsız edicilik düzeyi üst seviye de olmasıyla, insan da baş dönmesine sebep verebiliyor. Özellikle Google resimlerde aramamanız gereken bir kelime.

9 – WET KOALA

Hepimiz Koala hayvanını sevimli hayvanlar olarak biliriz. Eğer önüne wet kelimesini getirdiğimize kaşılaştığımız şey bizi biraz şaşırtabilir. Viral olan o video sahte olduğu kanıtlanmış olmasına rağmen yine de Google da karşılaşmak istemeyeceğimiz bir görüntü. Bunu yapanların niçin böyle bişey yapmaya çalıştıkları da biraz düşündürücü.

8 – MeatSpin Meatspin

türkçe karşılığı et çevirme diye gözüküyor. Bu kelime size mangal üzerinde çevrilen etleri ya da bir kasap dükkaninı anımsatabilir. Fakat bu kelime yazdıktan sonra karşınıza gey olan iki erkek çıkacaktır. Tabi o sakıncalı fotoğrafta çevirdikleri şey hiçte ete benzemiyor. Biraz anormal olabilir karşılaştıklarınız. Pişmanlık duygusu yaşamak istemiyorsanız bu kelimeyi aratmamanız sizin için daha iyi olacaktır.

7 – Elephantiasis

Vikipedi’ye göre, Elephantiasis “özellikle bacaklarda ve erkek cinsel organlarında derinin ve altta yatan dokuların yoğunlaşması ile karakterize bir hastalıktır”. Çıkan resim ve ya fotoğraflar hiçte iç açıcı değil. Bu hastalık olabilir fakat bunlardan rahatsız olmamak elde değil. Google’da her bilginin olması çokta iyi değilmiş.

6 – Tub girl

Bu kelimeden sonra bu video fikrinin pişmanlığını yaşadım. İyi ya da kötü İnternet üzerinde birçok görüntü var. Kötü bir gece geçirmek istiyorsanız bu kelimeyi yazdıktan sonra karşılaşaacağınız görüntü sizlik olabilir. Hiç bakamayacaklar için söyleyelim. Küvette kusan bir kız var. Evet olay sadece bundan ibaret.

5 – Bomb instructions

Türkçe’ye çevirdiğimizde bomba talimatları diye karşımıza çıkıyor. NE var bu kelimeden diyebilirsiniz. Ancak siz bu kelimeyi yazdığınızda büyük ihtimalle hükümet ve CİA’ya kırmızı alarm vereceksiniz. Eğer evinizde bir gece vakti tutuklanırsanız bu sebeple de olabilir. Çünkü birçok insan google’dan bombanın nasıl yapıldığını öğrenmeye çalışıyor ve öğrendikten sonra istemediğimiz bomba eylmelerini gerçekleştiriyorlar. Buna önlem olarak bu kelimeleri yazan kişiler takibe alınıyor.

4 – 8 THE DEATH CLOCK

Hepimiz bu dünyaya ölümlü olarak geldik. Ölüm birçok kişinin tatmak istemediği bir gerçek olsa da elbet bir gün gelicektir. Google’a bu kelimeyi yazdığınızda en başta ne zaman öleceğinizi tahmin eden bir internet sitesi gelicektir. Doğum tarihinizi, cinsiyetinizi, kilonuzu ve boyunuzu yazdıktan sonra ne zaman ölüceğinize dair tahmin ediyor. Yakın bir tahmin size ölüm duygusu yaşatabilir. Yaşayacak kaç saniyenizi görmek daha çok sinir bozmakta.

3 – SMOKERS’ LUNGS

Sigaranın ne kadar zararlı olduğunu hepimiz biliriz. İçindeki o zehir akciğerleri mahvetmek de bu kadar kötü olan şeyin bir de nasıl olduğunu izlemek hiç de iyi bir fikir değil. Simsiyah bir görüntü akciğer olduğunu ilk başta inanmayabilirsiniz. Sigara içenlerin arama motoruna aramaması gereken bir kelime olduğunu söyleyebiliriz. Emin olun bir daha içmek istemeyeceksiniz.

2 – GIRL 1 CUP

 

Google’de aranan tuhaf kelimelerin en başında geliyor. Hayata olan bakış açınızı değiştirebilir. Kısaca anlatırsak fetiş teknolojinin bir iğrençliği elinde bir kap olan iki kızın yaptıkları midenizi bulandıracak siz en iyisi bu kelimeyi kafanızdan çıkarın.

1 – KILLER KIDS

 

Google’de katil çocuklara bakarsanız muhtemelen sizi ilk başta rahatsız edecek bir şey bulamayacaksınız. Ama bir kereliğine danyel petry gibi isimler vermeye başlarsak mideye bayılacağız. Bu örnekte 16 yaşındaki çocuk 12 yaşındaki çocuğun parasını ödemek istedi çocuk ona geri ödemeyi  yapmayı reddettiğinde onu boğarak öldürdü. Daha sonra vücudunu gizlemek için çocuğun cesedini iki kişi kesti. Ancak çok dağınık olduğu için öylece bırakmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir