Dünya’nın En Pahalı İPod’u

Dünya’nın En Pahalı İPod’u

Teknolojinin hızlı gelişimi bir önceki sürümlerin çok çabuk bir şekilde eskimesine ve belirli bir süre sonra koleksiyon parçası haline gelmesine neden olabiliyor.

Bu durumun en belirgin örneklerine Apple‘nin eski sürüm cihazlarında oldukça sık rastlıyoruz. Bu duruma benzer olarak eBay üzerinden satışa çıkarılan iPod, teknoloji müzesi açmak isteyenlerin ve koleksiyoncuların gözdesi olmayı başardı.

eBay üzerinden theappleguru adlı kullanıcının satışa çıkardığı bu iPod, ilanda belirtilenlere göre seleflerine nazaran oldukça nadir ve başka hiçbir kullanıcıda bulunmuyor.

2002’de oluşturulan bu nadir iPod, içerisinde kırmızı renkli bir devre kartı barındırıyor ve bu da cihazın geliştirilme aşamasındaki bir iPod olduğu ve normal kullanıcıların eline hiç geçmediği anlamına geliyor. Birinci ve ikinci nesil iPod‘lar arasında bir süreçte, geliştirilme aşamasında ortaya çıkan bu iPod, verilen bilgilere göre sahibi tarafından koltuğun arasında bulundu.

theappleguru adlı eBay kullanıcısının ilanda belirttiği bilgiler ise cihazın hala çalışır durumda olduğuna dikkat çekiyor. iPod Classic hakkında ilanda verilen bilgiler ise şu şekilde;

Fotoğraflardan göreceğiniz üzere iPod halen şarj tutuyor ve tamamen işler halde. Tarihi bir parçaya sahip olma şansı önünüze kadar geldi, sadece Apple tarihi değil, gerçek bir tarih.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir