Google Trips, Uçmaktan Korkan Herkes İçin Daha Yararlı

Google Trips, Uçmaktan Korkan Herkes İçin Daha Yararlı

Geçen yıl Google, seyahat ederken güzergahınızı takip etmenize yardımcı olan iOS ve Android için bir uygulama olan Trips’i piyasaya sürdü.

Otomatik olarak Gmail gelen kutunuzdan bilgi toplar, organize eder ve çevrimdışı kullanılabilir hale getirir. Hatta görmek ve yapmak için hakkında öneriler sunar.

Şimdi, daha iyi bir tatil rehberi yapacak yeni özellikler elde ediyor.

Geziler artık güzergahlarınızda manuel değişiklikler yapmanıza izin verecek. Sağ alt köşedeki “+” düğmesine dokunarak, bir e-posta onayınız olmasa bile, havayolunuz ve uçuş numaranız veya otelinizin adı gibi yeni ayrıntılar ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, eğer tren veya otobüsle seyahat ediyorsanız, Trips şimdi sizin için bu çekinceleri organize edecektir.

Daha önce yalnızca uçuş, otel, araba ve restoran rezervasyonlarını gerçekleştirdi. Başka bir yeni özellik, güzergâhlarınızı başkalarıyla paylaşmanıza olanak tanır; bu, bir grupta seyahat ediyorsanız hiç şüphesiz yararlıdır.

Günümüzdeki değişiklikler, TripIt gibi rekabetçi seyahat uygulamalarıyla aynı doğrultuda olsa da, Trips, muhtemelen Google ekosistemi dışındaki herhangi birine itirazda bulunmuyor.

Bununla birlikte, Google’ın sunduğu sayısız veri sayesinde, restoranların, etkinliklerin ve yer işaretlerinin etkileyici bir listesi var ve önerilerinizi ilgi alanlarınıza göre kişiselleştirecek.

Tek başına bu, piyasada yeni bir seyahat uygulaması olup olmadığına bakmaya değer olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir