eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Facebook, “Dislike” Butonunu Getirmeye Hazırlanıyor

Facebook, “Dislike” Butonunu Getirmeye Hazırlanıyor

Facebook, sonunda beklenen “Dislike” butonunu denemeye başladı. Fakat pek de tahmin edilmeyen bir yerde. Facebook’un yeni planına göre tıpkı haber akışında verdiğiniz gibi arkadaşlarınıza attığınız mesajlarda belli tepkiler vermeniz mümkün.

Facebook Messenger’da denenmeye başlanacak olan özellik için, yakın zamanda iMessage’ın “Tapback” emojilerine benzediğini söylemek mümkün. Özellikle Slack’te yaygınlaşan bir özellik olan konuşmalarda tepki verebilme özelliği, grup konuşmaları gibi çok mesaj atılan mecralarda hızlıca tepki verebilmek için önemli bir adım olarak görülüyor.

Facebook Messenger bazı kullanıcılarına “Tepkiler” seçeneğini göstererek yeni özelliğini deneyimliyor. Arkadaşlarınızla olan konuşmalarınızdaki mesajların üzerinde gezindiğinizde, çıkan seçenekler bölümünden, “like”, “dislike”, “kızgın”, “üzgün” gibi emojiler atmanız mümkün oluyor.

TechCrunch’ın açıkladığı yeni özelliği Facebook da doğruladı. “Messenger’ı her zaman yeni özelliklerle daha eğlenceli ve sosyal yapmayı hedeflediğimizden dolayı, bu tür özellikleri her zaman denemeye gayret ediyoruz”diye açıklama yapan Facebook, şu anda herkes için bu özelliği de açmış bulunmuyor.

Messenger’daki tepkiler bölümü haber akışındaki tepkilerden farklı olmasıyla da dikkat çekiyor. Bir zamanlar Facebook’ta en çok istenen özelliklerden biri olan “dislike” butonunu, teknoloji devi haber akışında fazla negatif duyguların bulunmaması için koymama kararı almıştı.

Facebook tepkiler bölümünü neredeyse bir yıl önce yayınlamıştı. Bugüne kadar 300 milyar tepki yollanmasıyla birlikte bu özelliğin popülerleştiğini de görmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir