Exploit, Kablosuz TV Sinyallerini Kullanarak Akıllı TV’nize Saldırıyor

Exploit, Kablosuz TV Sinyallerini Kullanarak Akıllı TV’nize Saldırıyor

Oneconsult güvenlik araştırmacısı Rafael Scheel, kodları dijital kablosuz yayınlara gömmek suretiyle akıllı TV’leri kontrol edebilen bir saldırının ana hatlarını çizdi.

Saldırı, bir setin web tarayıcısındaki kusurlardan yararlanarak root seviyesinde erişime açılmakta ve neredeyse tüm komutları yayınlamaktadır.

Uyumlu TV’lere erişebilecek kadar güçlü bir iletimin olması gerekir ve en az bir saldırı, bir şeylerin yanlış olduğunu göstermeden çalışır.

Tekniğin en az iki yeni Samsung modelinde çalıştığı biliniyor ve kodu diğer web özellikli TV’lerden ödün vermek üzere değiştirmek mümkün.

Yalnızca bazı ülkeler DVB-T kullanıyor ve bu işi yapmak için gereken hibrid yayın genişbant TV formatını (HbbTV) daha az destekliyor.

Kurbanın hem bir DVB-T kanalına ayarlanmış olması hem de televizyonun internete bağlı olması gerekir. Başka bir deyişle, ATSC yayınlarını izleyen Kuzey Amerikalıların şu an endişelenmesi gereken bir şey yok, ayrıca oturma odanızın eğlencesi için bir oyun konsolu veya medya merkezi kullanırsanız da güvende.

Ancak bu keşif, genellikle güvenlik güncellemelerini telefonlar veya bilgisayarlar kadar sık almayan akıllı TV’lerin kilitlenmesinin önemini ortaya koyuyor.

Bilgisayar korsanlarının, yalnızca internet üzerinden yapılan saldırılarla bireysel TV’lerden ödün vermeleri bir şey, ancak belirli bir aralıkta birden fazla TV’den ödün verdiklerinde bu daha da fena hale geliyor.

Üreticiler, gerçek dünyada bunun gibi saldırıları önlemek için güvenlik ön planda tutmalıdırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir