Evimizdeki en tehlikeli şey

Evimizdeki en tehlikeli şey

Mutfakta ve hamamda kullanılan yastık havlusu, aile üyeleri arasında bulaşıcı hastalıkların yayılmasını tetikleyen en tehlikeli maddeler olarak kabul edildi.

Bilim adamlarına göre, bu, havlu bakterileri için bir tuzak, medicina.az’a göre. Islattıktan sonra yüzünüzü ve ellerinizi sildiğinizde yüzünüzde her nefesiniz var. Tekrar kullandığınızda, bu bakteriler geçecektir. Bir mendil kullanırsanız, endişe yarısıdır. Herkes evde bir havlu kullanırsa, tehlike üç katına çıkıyor.

İnsanlar farklı yerlerden eller toplar ve suyu suda tıkalar. Çoğu mikrop tuvalete girer.
Arizona Enversity adlı Charles Germinga tarafından yapılan bir araştırmaya göre, havlu bağırsakta, hatta salmonella’ya bulaşabiliyor. En önemli şey mutfak mendilidir ve havlular. Charles uygulama sırasında aldığı havluların% 89’unda bağırsak bakterileri keşfetti. Havlu üzerindeki bakteri sayısı, yıkamadan yaklaşık bir saat önce arttırıldı. Bakteriler ıslak parçalarda hızla büyür.

“Yaklaşık iki gün boyunca asılı olan havlu silerseniz, ne kadar çok bakteri gittikçe enfekte, daha bakteri olsun.”

Altın stafilokok için en besleyici yer ıslak havlulardır. Bazı insanlar bu virüsün taşıyıcılarıdır ve ciltleri bu enfeksiyona sahiptir. Ancak bu virüsle hastalanmıyorlar. Mendilin yüz maske mendilleri diğer bağışıklık yetersiz insanlara bulaşabilir.
Ciltteki enfeksiyonlar ve bağırsak enfeksiyonları, salonlarda, spor kulüplerinde ve kişisel hijyen öğelerinde bulunur.
Los Angeles futbol takımının enfeksiyonu aynı havlu kullandıklarını ortaya koydu.
Yüzde bir yara varsa, eller, yaralar, mikroskopik enfeksiyonlar cildin daha derin katmanlarına nüfuz edebilir. Şiddetli antibiyotik tedavisi ile iyileşirler.

Böyle bir sorundan kaçınmanın yolu havlu bulundurmak, kimseye vermemek ve havluları her gün yıkamaktır. Özellikle havluyu kaynar suda yıkayın.

Mutfakta, bir kerelik havlu ve peçeteler kullanılması önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir