eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Ev Kredisi Kimlere Verilir?

Ev Kredisi Kimlere Verilir?

 

Ev sahibi olabilmek artık her insanın en büyük isteği haline gelmiştir. Bu, çoğu zaman pek mümkün olmasa da aracı kurumlar ve bankalar sayesinde belirli taksitler halinde ev sahibi olmak biraz daha kolaylaşmaktadır. Bankaların devreye girdiği durumlarda tabi ki belirli bir miktarda faiz de devreye girmektedir ancak toplu bir şekilde ödemek yerine taksit taksit ödemek insanlara mantıklı geldiğinden konutu bu şekilde almak da insanlara cazip gelmektedir. Bankaların konut kredisi adı altında insanları ev sahibi yapabilmek için uyguladıkları kredilerin kullandırım koşulları biraz katı olabilmektedir.

Kimler Ev Kredisi Alabilir?

Ev kredisi alabilmek herkes için ne yazık ki pek mümkün olamıyor. Bu krediyi kullanabilmeniz için öncelikli olarak düzenli ve sigortalı bir işiniz olması gerekmektedir. Tabi bu, tek başına yeterli değildir sadece maaş bordonuzun olması yetmiyor bordronuzdaki tutarın da yüksek olmasını banka istiyor. Her bankanın uyguladığı prosedür farklı olsa da genellikle konut kredisi için ayırdığınız aylık bütçenin haricinde bir o kadar daha zorunlu ihtiyaçlarınızı karşılamak için tutarın size kalıp kalmayacağını banka öğrenmek istiyor. Yani hem eşinizin hem de sizin çalışmanız sizin için bir artı. Bu durumda konut kredisini biraz daha rahat alabilirsiniz. Bordrolu olmanız da tek başına yeterli değil, bunun haricinde banka sicil kayıtlarınızın da temiz olması gerekiyor. Yani o güne kadar diğer bankalar ile ödeme anlamında bir gecikme yaşamamanız ve avukatlık bir ödeme durumunuzun olmaması gerekiyor zaten böyle bir durum var ise sistem kredi başvurunuzu otomatik olarak reddediyor.

Ev Kredisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Maaş bordonuzu bankaya ilettiğinizde firmanız tarafından kaşelenmesine özen göstermelisiniz aksi halde banka bordronuzu kabul etmiyor. Bankanın uyguladığı faiz oranını mutlaka araştırın, bu konuda her bankanın uyguladığı faiz oranı değişiklik gösteriyor. Genellikle kamu bankaları faiz konusunda daha insaflı davranıyor ancak kullandırım şartları biraz daha ağır olabiliyor. Bankanın ekstra masrafları hakkında mutlaka temsilciniz ile görüşerek bilgi sahibi olun, aksi halde sürpriz masraflar çıkabilir ve bu durumdan bütçeniz olumsuz bir şekilde etkilenebilir.

https://www.faizsizkonutprojeleri.com/ev-kredisi-kimlere-verilir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35