E-ticaret Web Sitenizin Gelirini Artırmanın 4 Yolu

E-ticaret Web Sitenizin Gelirini Artırmanın 4 Yolu

Müteşebbisler için en popüler girişimlerden biri , sınırsız ölçeklendirme potansiyeli sağladığı için bir çevrimiçi e-ticaret mağazası kurmaktır. Tek bir çevrimiçi mağaza kurmak ve başlatmak başarı garantisi vermez. İşe koyulmadan ve yaratıcı stratejiler kullanmadan gelirinizi artıracak değilsiniz.

E-ticaret gelirini artırmanın en hızlı yolu , dönüşüm oranınızı artırmaktır ve yeni müşterilerden ve mevcut müşteri tabanınızdan daha fazla satış yapmak için çeşitli yollar vardır. İşte online mağazanızın gelirini ölçeklemeye başlamanız için dört yol.

1. Terk edilmiş bir arabanın çıkış teklifini kullanın

Alışveriş sepetine ürün ekleyen web sitesi ziyaretçilerinin çoğunluğu, satın almayı tamamlamadan önce ayrılır. E-ticaret mağazalarının ortalama alışveriş sepeti terk etme oranı yüzde 60 ila yüzde 80 arasında olduğu için, tahmin edeceğinizden çok daha yüksektir .

50 dolara bir ürün satıyor olsaydınız ve ortalama 1000 ziyaretçiniz her ay alışveriş sepetine eklediğinizi varsayalım. Yüzde 40 dönüşüm ve yüzde 60 vazgeçme, bu gelir 20.000 $ üretir. Şimdi, sepeti terk etmeyi yarı yarıya kesebilirseniz, aylık gelir 35.000 dolara çıkabilir. Bu, önemli bir gelir artışı olan 15.000 dolarlık bir artış.

Bir ziyaretçi satın almadan önce bir ziyaretçi ayrılmaya çalışıldığında ortaya çıkan bir çıkış teklifi, alışverişte satın alma işlemine devam etmesi için teşvik sağlayabilir. Kupon kodları ve ücretsiz gönderim teklifleri, son derece etkili çıkış tekliflerine iki örnektir.

2. Bir ortaklık programı başlatın

İştirakler web sitesinin trafiğini artırmanıza ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir, cep dışı reklam masrafları yoktur. Onlara üretmekle yükümlü oldukları satışları telafi edersiniz, böylece test etmek için çok risksiz bir strateji oluşturursunuz.

Kendi şirket içi satış pazarlama programınızı başlatabilir veya tanıtmak için yeni teklifler arayan bağlı kuruluşlarla dolu kurulu bir ağa katılabilirsiniz. Mevcut bir ağa katılmak, onu yönetmek için birisini işe alma gereksinimini ortadan kaldırır ve size deneyimli bağlı pazarlamacılara anında erişmenizi sağlar.

Potansiyel ödemenin, üyelerin motivasyonlarını çektiği yer olduğu için güçlü bir teklifte bulunmanın, komisyon açısından önem taşımanız önemlidir. Satış kanalınız ve web siteniz, bağlı kuruluşları başarılı olmak için en iyi konuma getirerek de tam olarak optimize edilmelidir. Unutmayın, ne kadar başarılı olursanız, e-ticaret faaliyetiniz o kadar başarılı olur.

3. Çapraz sat ve artımlı teklif ayarlarını yapma

Müşterilerin yüzde 20’si ek öğeler satın aldıysa ne olur? Bu, reklam ve pazarlama maliyetlerinizi arttırmanıza gerek kalmadan anında gelirinizi artıracaktır. Ziyaretçilerinizi kontrol ederken sağdan yukarıya satış ve çapraz satış tekliflerini sunmanız sürecinde bu çok basit.

Çapraz satış, sıklıkla kullanılan ve satın alınmış öğeleri eşleştirmeyi içerir. Hangi çapraz satış fırsatlarının bulunduğunu belirlemek için hem sağduyu hem de verilerinizi kullanabilirsiniz. Satış yapanların çoğu, indirimli fiyata belirli bir öğenin daha yüksek bir miktarını veya başlangıçta istenenden daha fazlasını içeren bir paket paketi satın almasını önerir. Karşı konulmaz bir satın alma fiyatı, genellikle, bir üst satım teklifini kabul eden bir tüketici için sorumludur.

Bu strateji, tıpkı Amazon için olduğu gibi online mağazanız üzerinde büyük bir etkisi olabilir 2006’da, satışlarının yüzde 35’i çapraz satışın sonucunda gerçekleşti.

4. Ödenen sosyal medya reklamlarına para harcayın

Para kazanmak istiyorsanız para harcamanız gerekir ve bu günlerde ölçülebilir ve ölçeklenebilir reklamcılık seçeneklerinden biri Facebook reklamlarıdır . Dünya çapındaki bir kitleye ve kapsamlı hedefleme seçeneklerine erişebildiğinizde, teklifinizi doğrudan ideal kitlenizin önüne yerleştirebilirsiniz.

Birçok e-ticaret mağazası sahipleri bir kez dener ve işe yaramadığını iddia ederek vazgeçirirler. Hafif bir öğrenme eğrisinin olduğunu ve karlı bir Facebook reklam kampanyası oluşturmak için bölme testi ve optimizasyonun yapıldığını anlamak önemlidir.

Küçük harekete başlayın ve yalnızca başlangıç ​​yaparken kaybedebileceğiniz şeyleri harcayın. Bu, neyin işe yaradığını öğrenmenize yardımcı olur ve ardından kazanan kombinasyonu bulduğunuzda kampanyalarınızı ölçeklendirebilirsiniz. Kampanyalar oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olacak ücretsiz çevrimiçi kaynaklar ve hatta diğer reklamverenlerle soru sormak ve diğer reklamverenlerle etkileşim kurmak için katılabileceğiniz Facebook grupları var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir