Apple, California’da kendinden araba kullanan araç filosunu genişletiyor

Apple, California’da kendinden araba kullanan araç filosunu genişletiyor

Apple, California eyaletinin Motorlu Taşıtlar Departmanı ile ek olarak iki düzine araç kaydı yaparak kendi kendine sürüş araçlarının filosunu genişletti. Kendi kendine sürüş arabaları kurma yarışında geride kalan bir şirket için önemli bir genişleme.

elma başlangıçta tescilli Üç Lexus Rx450h SUV’ları, Nisan 2017’de özerk araçlarını test etme iznine tabi. O günden bu yana, Temmuz ayında iki, Ekim’de yedi, Kasım ayında iki, Aralık ayında altı ve Aralık ayında yedi tane Lexus SUV aldı. Ocak ayında. Haber ilk kez tarafından bildirildi. Bloomberg .

Waymo (eski Google) ve Uber gibi şirketlerin aksine Apple, kendi adını kullanan araba programıyla, kod adı Project Titan hakkında sıkı bir dille durdu. Çeşitli haberlere göre, Apple’ın tamamen yeni bir araç kurmak için hırslarını sıfırdan attığını biliyoruz ve bunun yerine odağı özerk yazılımlar inşa etmeye kaydırdı mevcut otomobil üreticileri için gelişebilir. Geçen Temmuz’da CEO Tim Cook röportajda doğruladı Apple logosuyla damgalanmış bir arabadan ziyade, iPhone üreticisinin şu anda “özerk sistemlere odaklandığını” ve bunun birçok farklı amaçla kullanılabileceğini söyledi.

Apple’ın test araçlarına birkaç kez vahşi doğada, son olarak geçtiğimiz Ekim’de rastladı. Otomobil, standart üçüncü parti sensörler ve donanımlarla donatıldı. Bunların altı Velodyne yapımı LIDAR sensörler, birkaç radar birimi ve bir dizi kamera – hepsi Apple-esque beyaz plastikte kaplanmıştı.

Ancak Apple, kendi kendine çalışan otomobil alanındaki bir oyuncudan olursa yapacak şeyleri yakalamaktadır. Şirket, Navigant Research’in en sonuncusu olan ikinci sırada yer aldı. en yeni afiş analizi Tesla’nın hemen önündeki özerk araç yarışı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir