Cep Telefonların Batarya Ömrünü Artıran Ve Sinyal Güçlendiren Özellik

Cep Telefonların Batarya Ömrünü Artıran Ve Sinyal Güçlendiren Özellik

Cep telefonların şebekelerini artıracak ve onların batarya ömrünü uzatacak bir teknoloji geliştirildi. Bu anten teknolojisi sayesinde telefonlarda batarya ve çekim gücü konusunda büyük değişim bekleniyor.

Nokia’nın Finlandiya ‘da bulunan geliştiricileri ile devrem niteliğini taşıyan yeni bir anten teknolojisini geliştirdiler. Söz konusu edilen anten ile mevcut telefonlardan daha az yer kaplıyor. Bununla beraber akıllı telefonların batarya ömrünü gözle görünecek şekilde uzatıyor. Aynı zamanda da akıllı telefonun çekim gücünü de artırıyor.

Şimdi diyeceksiniz böyle bir fikir nerden çıktı? Akıllı Telefonlarımız farklı görevlerle çalışan bir çok antene sahip. En basit örneği ise Wİ-Fİ ve Bluetooth antenleri olabilir. Bu antenler çok fazla güç harcadıkları için cihazın pil ömrünü de düşürüyor. Nokia’nın Finli de bulunan geliştiricileri ise küçük birleşenlerden oluşan ,frekanslarını tutması için kendini hızlı bir şekilde ayarlayabilen yeni bir anten işe yarayacağını düşünmüşler. Mesela cihazınızın evinizde bulunan Wİ-Fİ sinyaline bağlanmaya çalıştığında, aynı anten bu defa GPS’i yakalamak için kendini yapılandırıyor. Finli geliştirici ekibinde bulunan Jari-Matti Hannula,‘Yaptığımız teknoloji sayesinde, GPS, Bluetooth ve Wİ-Fİ gibi bir çok cep telefonda bulunan yerleşik yazılımlara  ve anten çokluğuna gerek duymadan sağlayacak. Bununla beraber telefon tüm veri aktarımını sağlayacak, dijital teknoloji ile kontrol edilmesi mümkün olan bir anten olacakdiyor.

Araştırmacılara göre bu teknolojinin kısa bir sürede cep telefonlara entegre edilmesi mümkün değil gibi. Uzmanlar, şu an yeni antenle ilgili olarak Huawei markası ile ortak bir çalışma yürüdüklerini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir