Bu Sezonun En Trend Mobilya Tasarımları Nelerdir?

Bu Sezonun En Trend Mobilya Tasarımları Nelerdir?

 

Ev dekorasyonu için olmazlar arasında yer alan mobilya tasarımları bu sezonda farklı tasarımları ile göz doldurmaya devam ediyor. Ev dekorunda farklı olmayı severler için birbirinden özel mobilya takımları mağazalarda yerini almış durumda. Bu sezon özellikle spor takımlar oldukça dikkat çekici olsa da klasik takımlarında yeri her zaman ayrı bir özellikte talep görüyor. Özellikle oturma odası gruplarında daha avangart seçimlerden vazgeçmeyenler için kontrast tasarımlar oldukça revaçta görünüyor. Varak detaylı kodluklar, TV üniteleri ve konsollarda bu tasarımları tam anlamı ile tamamlayan bir özellik içeriyor. Bir diğer önemli detay ise bu sezonun spor mobilya takımlarını oluşturuyor. Daha salaş olmayı severlerin seçimleri ise spor mobilya tasarımlarından yana oluyor. Klasikleşmişin tamamen dışında tasarımlar içeren bu modellerde, farklı tasarımlar ile dizayn edilmiş koltuk modelleri yer alıyor. Mobilya tasarımları bu sezon birden fazla çeşitliliği ile meraklılarını bu ürünlerin fuarlarında buluşturuyor. Bu ürünleri masa takımları, sandalye ve koltuklar, TV üniteleri, konsol ve oturma grubu gibi pek çok model çeşidinden oluşuyor.

Mobilya Seçimi Yaparken Bu Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Pek çok kişi ev dekorunda kendi stilini ortaya koymak istiyor. Bunun içinde hayal gücündeki veya beğenmiş olduğu bir tasarımı alarak ev dekorunda içine sinen bir döşeme olanağı istiyor. Her sezon mobilya tasarımcıları tarafından farklı modellerde ve renklerde sınırsız üretim gerçekleştiriliyor. Ev ya da ofis gibi ortamlar için pek çoğumuz belli süreçlerde mobilya takımlarımızı yenilemeyi tercih ediyoruz. İşte bu aşamada seçim yaparken bazı püf noktaları es geçmemek gerekiyor. Öncelik ev ortamı ya da ofis ortamı gibi mobilyaların kullanım süresine göre de seçim yapmaya özen göstermek gerekiyor. Öncelikle mobilyanın ham maddesinin kaliteli olması hem kullanacak olan kişilerin sağlığı için hem de mobilyanın uzun süre kullanımı için önem taşıyor. Mobilya almadan önce ziyaret edilen mağazadan özellikle mobilyaların kalitesi ile ilgili bilgi almak gerekiyor. Fiyat açısından uygun gibi görünen ancak insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek ürünlerin kesinlikle tercih edilmemesi belirtiliyor. Alınan ürüne göre mobilyalar üzerinde inceleme yapılarak ev ortamında kullanmaya uygun olmadığının kontrolünün yapılması gerekiyor. İş ortamı içinin tercih edilen mobilyalar için ise çalışma ortamının konforuna uygun olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bir diğer önemli detay ise tercih edilen mobilyaların kurulumunun servis yetkilileri tarafından montajlanmış olması olarak belirtiliyor.

Bu Sezon Ahşap Mobilya Tasarımları İle Doğaya Dönüş Yaşanıyor

Günümüzde artık hemen hemen üretimi yapılan tasarımların doğaya uyarlanmış olmasına dikkat ediliyor. Özellikle mobilya tasarımlarında bu durum daha çok dikkat çekiyor. Ahşap masa takımları özellikle son dönemlerde oldukça rağbet gören ürünler arasında yer alıyor. El yapımı ağaç masalar özellikle son dönemlerin en trend ürünleri arasında yerini alıyor. Halat tasarımlı askılı ahşap masa modeller, ahşap ile metalin birleşiminden oluşan tasarımlar, yüzde yüz el işçiliği ile üretimi yapılmış ve tercihe göre ceviz ya da meşe ağacından tasarlanmış ürünlerde oldukça rağbet görüyor. Bir diğer önemli dekoratif ürünleri ise sandalye tasarımlarıdır. Özellikle ahşaptan özel tasarlanmış ürünler bu sezonun en sık tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. El yapımı özel tasarım sandalyeler, dekoratif el yapımı sandalyeler, altın varak detaylı ve baskılı el yapımı sandalyeler de tercih edilmeye değer ürünlerin arasında yer alıyor. Bu sezonun mobilya tasarımlarında hem klasik hem de spor tasarımlar dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor.

Mobilya Dekoru Nasıl Olmalıdır?

Ev ortamı için yapılacak olan mobilya dekoru tam anlamı ile evin şekline ve mimarisine göre dizayn edilmelidir. Özellikle daha soft bir mobilya görünümü isteyenler için daha soft renklerin seçilmesi doğru olacaktır. Bir diğer önemli detay ise çok fazla mobilya dekorunun ev ortamında göz yorucu bir durum oluşturmasıdır. Bu nedenle daha az mobilya dekoru ile hem ruhen hem de fizikken rahat edeceğiniz dekorları tercih etmeniz gerekli görülüyor. Dekor şıklığında bir diğer önemli detay ise kaliteli ürünlerin tercih edilmesinden geçiyor. Eğer sizlerde sağlıklı ve sezonun en trend ürünleri evimde olsun istiyorsanız https://www.trendinlove.com/ev-ve-yasam/mobilya/  adresinden detaylar konusunda bilgi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir