Bu Hafta Avrupa’nın En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 22 Nisan 2017 ]

Bu Hafta Avrupa’nın En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 22 Nisan 2017 ]

Her hafta olduğu gibi haftalık ücretsiz bültenimize, yeni başlayan Avrupa kökenli yeni şirketler, eski ve yeni teknoloji yatırımcıları, hükümet ve politika haberleri ve ilginç haberlerle birlikte her birini bir liste halinde listeledik.

Bütün bilgileri ücretsiz olarak bildirim olarak almak için sağ alt tarafta bulunan bildirimlere abone ol butonuna tıklayabilirsiniz.

İşte bu hafta Avrupa’daki en büyük 10 haber öğesine genel bir bakış:

1) Google, yerel rakip Yandex tarafından getirilen Android’in antitröst davasında Rusya’nın düzenleyicisi ile anlaşmaya vardı.

2) Hollanda merkezli Wercker, açıklanmayan bir miktar için Oracle tarafından satın alındı. Kodu test etmek ve dağıtmak için araçlar yaratan Amsterdam merkezli bu girişim, 2012’de kuruluşundan bu yana yaklaşık 8 milyon dolarlık finansman sağlamıştı.

3) Spotify, bağımsız etiket sektörü için küresel dijital haklar acentesi Merlin ile çok yıllı bir lisans anlaşması imzaladığında bu hafta halka arzına giden yolda başka bir engeli de kaldırdı.

4) Microsoft, Calcalist yerel İsrail iş yayınındaki bir rapora göre, İsrail bulut izleme ve analisti başlatma şirketi Cloudyn’i 50-70 milyon dolar arasında değerinde düşünülen bir anlaşmada satın almak için bir teklif hazırlıyor.

5) Gelişmekte olan piyasalarda yetersiz ailelere mobil mikro sigorta getiren İsveç insurtech şirketi BIMA, 16,8 milyon dolarlık bir büyüme kaydetti.

6) AB antitröst düzenleyicileri, Fransız güvenlik çözümleri sağlayıcısı Morpho’yu ABD özel sermaye şirketi Advent International tarafından devralmayı onayladı. Anlaşmanın 2,4 milyar avro değerinde olduğu söyleniyor.

7) Girişim sermayesi şirketi Nauta Capital, Series A turlarında teknoloji şirketlerine yatırım yapmak için en son fonunu 170 milyon dolarla kapattı. Bu, toplam varlıklarını 350 milyon dolara yönetiyor.

8) Rus telekomünikasyon regülatörü Roskomnadzor, Twitter’ın Rus kullanıcılarının verilerini Rus sunucularına 2018 ortasına kadar aktarmayı kabul ettiği bu haftayı ilan etti.

9) Bulut tabanlı siber güvenlik konusunda uzman İsrail firması Dome9 Security, 16.5 milyon $’lık C Serisi fonlamayı artırdı.

10) Microsoft, Wunderlist’i To-Do yeni uygulamanın lehine kapatacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir