eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Bu Hafta Avrupa’daki En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 25 Mart 2017 ]

Bu Hafta Avrupa’daki En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 25 Mart 2017 ]

Her hafta olduğu gibi haftalık ücretsiz bültenimize, yeni başlayan Avrupa kökenli yeni şirketler, eski ve yeni teknoloji yatırımcıları, hükümet ve politika haberleri ve ilginç haberlerle birlikte her birini bir liste halinde listeledik.

Bütün bilgileri ücretsiz olarak bildirim olarak almak için sağ alt tarafta bulunan bildirimlere abone ol butonuna tıklayabilirsiniz.

İşte bu hafta Avrupa’daki en büyük 10 haber öğesine genel bir bakış:

 

1.Popüler müzik paylaşımı ve akış platformu olan Berlin merkezli SoundCloud, 70 milyon dolarlık borç finansmanını artırdı. Krediler Ares Capital, Kreos Capital ve Davidson Technology’den geliyor.

 

2.AB antitröst şefi Margrethe Vestager Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD sosyal ağının mesajlaşma servisine WhatsApp teklifi sırasında yanıltıcı bilgi verdiğini iddia eden Facebook yanıtını gözden geçirdiğini ve bunun şirket için ağır para cezasıyla sonuçlanabileceğini söyledi.

 

3.Çarşamba günü Uber, personel sayısını 400 ‘ten 1000’ e çıkarmayı planlamanın önünde Amsterdam’daki uluslararası karargahını büyük bir binaya taşıyacağını söyledi.

 

4.İsrail araç iletişimi kuruluşu Autotalks, D ve B yeni yatırımcılardan 30 milyon dolar kazandı.

 

5.Yedi Avrupa ülkesi Perşembe günü, Avrupa Komisyonunun Airbus ya da Galileo uydu navigasyon projesinin boyutuyla karşılaştırılabilir olduğunu söylediği bir projeyle birinci sınıf yüksek performanslı bilgisayarları edinmek ve kurmak için ortak bir girişim başlattığını duyurdu.

 

6.VC firması Octopus Ventures, İngiltere’de AI girişimlerini desteklemeye devam etmek için 120 milyon avroluk bir teknoloji yatırım fonu üretti.

 

 

7.Elektronik ödeme operatörü olan Rus Qiwi, müşteri yönetimi için SaaS yazılımını üreten Rus Start-up Flocktory’yi satın alıyor. Qiwi, başlangıçta yüzde 80 hisseye karşılık olarak 832.8 milyon ruble (yaklaşık 14 milyon dolar) ödemeyi kabul etti.

 

8.Alman online lamba mağazası Lampenwelt.de, girişim sermayesi firması 3i’den gelen 120 milyon avroluk büyük bir yatırım aldı. Şirket, 3i’nin ayrıca 54 milyon € tutarında kısa vadeli bir kredi sağlayacağını açıkladı.

 

9.Alibaba, global oyun dağıtım planı için Mail.Ru Group ile 150 milyon dolarlık yatırım yapıyor.

 

 

10.Münih merkezli finansal hizmetler şirketi Wirecard, çevrimiçi alışveriş aracı Supr’ı satın aldığını açıkladı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir