Bu Hafta Avrupa’daki En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 18 Mart 2017 ]

Bu Hafta Avrupa’daki En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 18 Mart 2017 ]

Bu hafta, Tech.eu 16 teknoloji M & A işlemleri ve Avrupa, Türkiye ve İsrail’de 223.000.000 € (yaklaşık 240.000.000 $) toplam 60 teknik finansman fırsatları takip etti.
İşte bu hafta Avrupa’daki en büyük 10 haber öğesine genel bir bakış:

1.İsrail’in Mobileye, Intel tarafından, hisse başına 63.54 dolarla 15.3 milyar dolara satın alındı ve İsrail’deki bir teknoloji şirketinin devralım anlaşması haline geldi.

 

2.Spotify’un şarkıları ödediği telif ücretlerini azaltacak rekor etiketlerle yapılan müzakerelerin bir parçası olarak, İsveç müzik akışı devi, müşterilere hizmetinde büyük bir değişiklik yaparak sadece ödeme yapan müşterilere sunuluyor. Artık Spotify içindeki Waze ile gezinebilirsiniz (ve Waze’den Spotify çalma listelerine erişebilirsiniz).

 

3.Bir Avrupa Komisyonu yetkilisinin Cuma günü yaptığı açıklamada, sosyal medya şirketleri Facebook, Google ve Twitter’ın bir ay içinde Avrupa kullanıcılarına yönelik hizmet şartlarını değiştirmesi veya ceza riskiyle karşı karşıya kalacağı belirtildi.

 

4.İsviçre genişletilmiş gerçeklik şirketi WayRay, Alibaba Group liderliğindeki fonlama turunda 18 milyon dolarlık bir büyüme gerçekleştirdi ve AR teknolojisini otomobillere getirmek için yeni ortaklıklar başlattığını açıkladı.

 

5.Londra, New York ve San Francisco merkezli IoT akıllı ürünler platformu sağlayıcısı olan Evrythng, 24.8 milyon dolarlık B Serisi fonlamasını tamamladı. Tur, Sway Ventures tarafından Generation Ventures ve Bloc Ventures’ın katılımıyla ve mevcut destekçiler Cisco Investments, Samsung, BHLP, Atomico, Dawn Capital ve Advance Vixeid Partners tarafından yönetildi.

 

6.İngiltere merkezli insurtech şirketi Simply Business, ABD merkezli Travellers Companies tarafından yaklaşık 490 milyon $ karşılığında satın alındı.

 

7.Nokia’nın mobil ağlar şefi, geçen yıl Finlandiya telekom şebeke ekipmanı üreticisinin satışlarından yarısından fazlasını oluşturan bölüm şirketten ayrılıyor. Nokia, 2012’de şirkete katılan Samih Elhage’in ayrılışını takiben, mobil ağlardan ayrı bir işletme grubu olarak hizmetleri ortaya çıkaracaklarını açıkladı.

 

8.Elektrikli araç şarj noktaları tedarikçisi Amsterdam’ın EV-Box’u Fransız elektrik şirketi ENGIE tarafından satın alındı.

 

9.Alman fintech startup Solarisbank 26.3 milyon € kazandı. Yatırımcılar arasında Japon SBI Grubu, Arvato Finansal Çözümler ve Unicredit bulunmaktadır.

 

10.Rusya, Apple’ın para cezası ile karşı karşıya kalabileceği fikrini, iPhone’un fiyat tespitinden dolayı suçlu buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir