BMW 1 serisi, BMW i1 oluyor

BMW 1 serisi, BMW i1 oluyor

BMW‘nin çoğu popüler aracının elektrikli sürümlerini üretmek için planları olduğunu biliyorduk. Ama firma, şimdi daha net ve daha yakın planlarını da paylaştı. Auto Express ile yapılan röportajda firmanın EV bölümü yöneticisi Robert Irlinger, BMW’nin, 1 Serisi hatchback aracının BMW i1 adlı elektrikli bir sürümünü 2021 gibi yakın bir zaman içerisinde sunmayı planladığını söyledi. Auto Express, i1’in klasik benzinli araç gibi gözüken bir “giriş seviyesi” araç olacağını söylüyor. Dahası, yayının söylediğine göre BMW i1’i 2021’de göreceğiz.

Tesla’dan sıra dışı bir güncelleme

Irlinger aynı röportajda BMW’nin elektriklendireceği sonraki modeller konusunda esnekliğe sahip olduğunu da söyledi: “Tüm portfolyomuzun elektriklendiğini göreceksiniz. Önden çekişlilerin yanı sıra arkadan itişli platformlarımızı da tekrar çalışabiliriz ve bunların her ikisi de tüm teknolojilere uyum sağlıyor – müşterilerimiz seçim hakkına sahip olacaklar.”

Bu yılın daha önceki dönemlerinde BMW, 2023 yılına kadar 12 tamamen elektrikli ve 13 plug-in hibrit aracı piyasaya sürmeyi planladığını söylemişti. i1’in yanı sıra iX3 SUV ve i4 sedan da galerilerde ilk gözükecek elektrikli araçların arasında bulunuyor.

Önceki HaberLogitech’in Son Bombası: Yeti X! Sonraki HaberApple, 2022 iPhone Modelleri İçin Büyük Planlar Yapıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir