Bill Gates, Düşünebileceğiniz Kadarıyla Teknoloji Öncüsü Değildi

Bill Gates, Düşünebileceğiniz Kadarıyla Teknoloji Öncüsü Değildi

Daha iyi anlarımda benim gibi materyalist ve kaba biri olursan, eminim dünyadaki en zengin adamın çocuğu olmak nasıl bir şey olur diye merak ediyordun. Ve Bill Gates, gezegendeki en büyük teknoloji şirketlerinden birinin kurucusu.

Çocukları kuşkusuz Willy Wonka şekerlemesinin muazzam bir versiyonunda yaşıyorlar, değil mi?

Aslında, Ayna ile yapılan röportaja göre teknoloji milyarderi daha çok düşük teknolojili bir babaydı. Yeni başlayanlar için, üç çocuğuna kızları Jennifer ve Phoebe’ye ve oğlu Rory’ye 14 yaşına kadar cep telefonlarına sahip olmalarına izin vermedi.

Yemek sırasında masada tabletlere ya da telefonlara izin vermiyor.

Çocukları için ekran saati ayarlamadığını söyledi:

“Çoğu zaman, ekranlama zamanının olmadığı bir zaman belirledik ve durumlarında makul bir saatte uyumanıza yardımcı oluyoruz. Her zaman harika bir şekilde nasıl kullanılabileceğine (ev ödevi ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalma) bakıyorsunuz ve aşırılık kaçırıyor.”

Açıkçası, anne-babalar Gates’in yaklaşımından bir şeyler öğrenebilirler, çünkü kanıtlar, çok sayıda ekran zamanı, çocuklar için iyi olmayabileceğini gösteriyor.

Teknolojinin modern dünyaya “ev ödevi ve arkadaşlarıyla bağlantıda” kalmanın ötesine geçeceği söyleniyor.

Ekranlar, her türlü eğitici ve eğlence amaçlı materyallerin bulunduğu bir çocuğun en uygun penceresi. Şahsen ailem, yeni filmler, haber hikayeleri ve önemsiz oyunlar hakkında sürekli konuştuğumuz için, akşam yemeği masasında telefonlarını kullanıyor ve telefonlarımız, tüm bunların gerçeklerini bulmanın en hızlı yoludur.

Konuşma bunun için son derece iyidir.Gates’in kısıtlamaları çoğunlukla makul görünüyor, ancak dünyadaki en popüler elektronik cihazlardan bazılarını kendilerini tamamen anlamsızmış gibi konuşturan adam için biraz samimiyetsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir