eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Bilişimcilerin İzlemesi Gereken 8 Film

Bilişimcilerin İzlemesi Gereken 8 Film

Bilişimcilerin mutlaka izlemesi gereken ufkunuzu açacak bazı filmleri listeledik. Boş zamanlarınızı bu dizi ve filmleri izleyerek doldurabilirsiniz.

Günlük hayatta hep işle alakalı paylaşımlar yapıyoruz. Hayat tabiki bunlardan ibaret değil. Sizlere ilham vermesi açısından Bilişimcilerin İzlemesi Gereken Dizi ve Filmler Listesi hazırladık.

Mr. Robot

MR. ROBOT, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor. Bir gün, gizli bir hacker grubu liderinin kendine çeşitli çok uluslu şirketleri çökertmesinde yardım etmesi için iş teklifi aldığında yol ayrımına düşüyor.

Ben Kimim? / Who Am I

Almanya’da stüdyo filmlerini geride bırakarak gişede rekorlar kıran ve ABD remake haklarını Warner Bros’un satın aldığı “BEN KİMİM? / WHO AM I”, dünyanın en çok aranan hacker’ı haline gelen bir bilgisayar dehasının macerasını anlatıyor. 25 yaşında asosyal bir bilgisayar korsanı olan Benjamin, çevrimiçi aktiviteleriyle karizmatik hacker Max’in dikkatini çeker ve onun CLAY adlı hacker grubuna katılır. Gizli tuttukları kimlikleriyle CLAY öyle iyi işler ki, Alman Gizli Servisi ve Europol peşlerine düşer. Bunlar yetmiyormuş gibi karanlık bir hacker grubu da onları tehlikeli bir rakip olarak görecek ve peşlerine düşecektir.

İnternet’in Öz Evladı: Aaron Swartz’ın Hikayesi / The Internet’s Own Boy: The Story of Aaron Swartz

RSS ve Reddit’in geliştirilmesinde çok önemli roller oynayan, ancak yasadışı internet faaliyetlerine katıldığı için yargı önüne çıkan davası bitmeden yaşamına son veren Amerikalı bilgisayar programcısı Aaron Swartz’ın (1986-2013) hikayesini anlatan film.

Silikon Vadisi / Silicon Valley

1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu edinen dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alıyor. Kara mizah türünde olan yapımda, teknoloji dünyasındaki insanların başarıya ulaşabilmek için geçtiği yolları anlatıyor!

Person Of Interest

Person of Interest, ABD’de CBS televizyonu tarafından yayınlanan bilim kurgu, suç, drama, gerilim tarzı televizyon dizisi. Jonathan Nolan tarafından yaratılmış ve senaryosu yazılmıştır. Türkiye’de 1-2-3 ve 4. Sezon CNBC-e ve e2 ‘de yayınlanmıştır.

Black Mirror

Black Mirror yaşam ve teknolojinin karanlık tarafına odaklanıyor. Bir sezonu sadece 3 bölümden oluşan ve toplam iki sezonu yayınlanan dizi 2013’te en iyi mini dizi Emmy ödülünü kazandı.
Eğer teknoloji bir uyuşturucuysa, ki öyle hissettiriyor, bunun yan etkileri neler? Teknoloji rahatlıkla rahatsızlığın arasında bir yerde. Her bir duvara, her bir masaya baktığınızda gördüğünüz şey bir kara ayna (Black Mirror): yani ya bir tv, ya bir monitör ya da bir akıllı telefon.

Ex Machina

Henüz 24 yaşındaki Caleb, sadece Silikon Vadisi’nin değil dünyanın da en önemli teknoloji şirketinde yazılım uzmanı olarak çalışmaktadır. Şirketin gizemli CEO’su Nathan ise hem şirketten hem insanlardan uzakta, özel bir dağ evinde yaşamaktadır. Caleb, düzenlenen bir yarışmada, Nathan’ın dağ evinde 1 haftalık bir ‘ödül’ kazanır. Fakat içine çekileceği deneyden habersizdir. ‘Ava’ adında güzel bir robot kızın bedeninde, dünyanın ilk gerçek yapay zekası Caleb’i beklemektedir.

Kod Adı Kılıçbalığı

Shear bir terör örgütü lideridir. Karizmatik ve yakışıklı bu lider bir para transferi için hacker Stanley’i bu işte karşısına çıkacak olan şifreleri kırması için zorlayacaktır. Kızına kavuşmak için bunu kabul eden Stanley ve Shear arasında acaip bir macera başlar.

Sizlere bilişimcilerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden bahsettik. Sizin de düşünceleriniz, eklemek istedikleriniz varsa muhakkak yorum yazarak bizlerle paylaşın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir