Aston Martin Yeni Amiral Gemisini Tanıttı

Aston Martin Yeni Amiral Gemisini Tanıttı

İngiliz lüks otomobil üreticisi Aston Martin, asfaltların yeni canavarı 2019 model DBS Superleggera’yı tanıttı. Çift renkli tasarımı, aracın çok daha dinamik bir görünüme sahip olmasını sağlarken, Oval tasarımın keskin çizgiler ile birleşmesi, DBS Superleggera’nın alışık olduğumuz Aston Martin tasarımından çok daha sert görünmesini sağlıyor.

Twin turbo beslemeli 5.2 litrelik bir V12 motora sahip olan DBS Superleggera, 715 beygirlik bir güce ve 900 Nm torka sahip. 8 ileri tam otomatik şanzımana sahip olan araç, 0’dan 100 km/s hıza 3.4 saniyede, 0’dan 160 km/s hıza ise 6.4 saniyede ulaşabiliyor. Aracın maksimum hızı ise saatte 339 kilometre.

Elon Musk Takipçilerine Sordu: Tesla Kamyonetinde Hangi Özellikler Olsun?

Aston Martin, DBS Superleggera ile V12 motorun egzoz sistemini de güncellemiş durumda. Dört çıkışlı yeni egzoz sistemi, gazın dışarıya daha iyi atılmasını sağlarken çıkardığı sesle de dosta güven düşmana korku salıyor. Ayrıca egzoz valfi de değiştirilen sürüş moduna göre açılıp kapanabiliyor.

DBS Superleggera’nın GT, Sport ve Sport Plus adında üç farklı modu bulunuyor. Aracın alüminyum şasisi, DBS Superleggera’nın çok daha hafif ve güçlü olmasını sağlarken, güçlendirilmiş olan çift salıncaklı çoklu bağlantılı süspansiyon sistemi, aracın yol tutuşunu ve zemin geri bildirimlerini çok daha iyi hale getiriyor.

Audi Destekli Otonom Uçan Taksiler, 10 Yıl İçerisinde Hayatlarımıza Girebilir

DBS Superleggera hakkında açıklamalarda bulunan Aston Martin CEO’su Andy Palmer, ‘’DBS Superleggera sadece Aston Marin’in geri dönüşünü değil Super GT segmentinin baştan oluşturulması anlamına geliyor. Mükemmel bir tork üreten V12 twin turbo motora da teşekkür etmek isterim. Yeni tasarımı, sürücü odaklı yapısı ve göze batmayan bir formda olmasına rağmen çok güçlü olması sayesinde DBS Superleggera, Aston’un tam olarak amiral gemisidir.’’ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir