eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Apple’ın Kendinden Tahrikli Otomobil Teknolojisi

Apple’ın Kendinden Tahrikli Otomobil Teknolojisi

Apple’ın, Project Titan olarak da bilinen kendi kendine sürüş arabası için kullandığı teknolojinin gelişimi kademeli olarak gerçekleşti. Son olarak Apple’ın test arabasını gördük, Lexus SUV’nin her yerine sayısız sensör taktı. Aylar sonra, Apple, araba teknolojisinin tasarımını basit bir araba tavan rafına benzeyen bir tasarıma çekti.

Voyage eş-kurucusu MacCallister Higgins, Apple’ın en son test otomobiliyle tanıştı ve Apple’ın kendi kendine sürüş teknolojisine henüz en iyi şekilde bakmamızı sağlayan bir closeup video çekmeyi başardı. Higgins, videoyu Twitter’da yayınladı ve başlığına “The Thing” deyip duruyordu. Aşağıda kendiniz görebiliyorsunuz.

Apple, ilk kez Nisan ayında gördüğümüz tasarımı aerodinamik hale getirmiş görünüyor. Tüm kameralar ve sensörler artık beyaz bir Lexus RX40x SUV’nin üstündeki bir tavan rafına benzeyen şeylere özenle sıkıştı. Bu yeni modifikasyon, gerekirse çatı ünitesini diğer araçlara taşımayı kolaylaştırıyor.

Higgins, kendinden sürmeli teknolojinin ön ve arka kısmında altı LIDAR ünitesi ve çatı merkezinde ana bilgi işlem yığını olduğuna dikkat çekiyor.

Apple’ın kendi kendine sürüş teknolojisine yönelik baskısı, kendi otomobilini yaratma girişimi ile başladı ancak bu planın sonunda onun kendi kendine sürüş yazılımını geliştirme lehine sonuç alındı. Higgins’in tweet’ine verdiği yanıtta, başka bir kullanıcı birkaç hafta önce aynı otomobilin görüntüsünü yayınladı. Apple’ın test ettiği arabayla aynı görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir