Apple’ın iPhone X Depolama Seçenekleri Şaka Olmalı

Apple’ın iPhone X Depolama Seçenekleri Şaka Olmalı

Apple en yeni iPhone’larını bu hafta açıkladı ve her zamanki gibi etkileyici. Daha iyi ekranlar, Daha iyi kameralar, Yüz tanıma, Arttırılmış gerçeklik… liste uzayıp gidiyor. Ancak iyileştirilmiş olsa da hala yeterince iyi olmayan bir özellik var. Özellikle premium fiyatlı iPhone X’de, depolama seçenekleri hala saçmalıklarla sınırlanmış durumda.

Adil olmak gerekirse, 64GB ve 256GB seçenekleriyle iPhone X önceki iPhone modellerinden daha iyi durumda.

Şüphesiz, 2017 yılının sonlarına doğru serbest bırakılan 1.000 ABD Doları’lık bir telefon , 10 yıl öncesinden bir iPod’dan daha fazla depolama alanına sahip olmalıdır. Ama öyle değil.

Tekrarlayacağım için Apple şunu diyelim: Apple, bir telefonda 4K video çeken, 12 MP fotoğraf çeken, genişletilmiş gerçeklik uygulamaları çalıştıran ve on yıl önce ihtiyaç duyduğunuzdan daha yüksek bir HD filmi oynatan bir MP3 çalarda daha az depolama alanına gereksinim duyduğunuzu düşünüyor.

Tarihi karşılaştırmayı bir yana bırakırsanız bile, Apple’ın kararını savunmak zordur. IPhone X saniyede 60 karede 4K video çekiyor. IOS’u, tüm uygulamalarınızı, yüz verilerinizi, kolay erişmek için çevrimdışı saklanmasını istediğiniz birkaç fotoğraf ve videoyu etkiledikten sonra, bu muazzam 4K 60p video dosyaları için ne kadar boşluğun kalacağını düşünüyorsunuz? IPhone X sınır ötesi kaliteli videolar çekiyor ancak depolama durumu ucuz bir dijital nokta ve çekimden daha kötü.

Elbette tasarım gereğidir. Bu Apple’ın gözünde bir gözetim değil, sadece iğrenç bir satılık taktik. Aslında iPhone X’inizi video için mi kullanmak istiyorsunuz? Daha fazla depolama için fazladan 150$ veya bir sürü iCloud depolama alanı için ayda 10$ ekstra harcamanız gerekecek. Ya da her ikisi de.

Bu can sıkıcı ama daha ucuz iPhone 8’de anlaşılabilir. Ancak iPhone X’de affedilmez. Bu, birinci sınıf bir telefon olması gerektiği anlamına gelir. Hemen hemen tüm rakiplerinden daha pahalı bir telefon. Kocaman, ultra yüksek çözünürlüklü dosyaları üretme kabiliyeti büyük bir satış noktası olan bir telefon. 2.000$’da, iPhone X’de böyle küçük bir SSD’ye sahip olmak için hiç mazeret yok.

Sanırım insanlar para ödemeye istekli oldukları için Apple’ı suçlamak zor. Ancak, kullanıcı hizmetinin sunağında ibadet ettiğini iddia eden bir şirket için, 64 GB’ı premium fiyatlı bir telefona koymanın, kullanıcılar için en iyisi olduğu fikrini savunmakta zor .

Apple, rakiplerinin çoğunun yaptığı microSD yuvasını eklemeyi reddetse bile, kesinlikle depolama yükseltmeleri için daha az ücret isteyebilir.

İsterseniz bir iPhone X satın alın. X’i satın almak isteyen herkesi durdurma niyetim yok. Ancak lütfen bunu bilerek, 2000$ bile Apple’ın dünyasında 64 GB’dan fazla depolama alanı satın almak için yeterli olmadığını görün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir