Apple, Çinli Siber Güvenlik Kurallarına Uymak İçin Veri Merkezi Kuruyor

Apple, Çinli Siber Güvenlik Kurallarına Uymak İçin Veri Merkezi Kuruyor

Apple, yerel kullanıcılar için hizmetleri hızlandırmak amacıyla ilk veri merkezini Çin’de kuruyor ve geçen ay ülkenin siber güvenlik yasalarına uymaya başlamıştı.

Çinli yetkililere göre, tüm yabancı firmaların verilerini Çin’de depolamaları gerektiğini belirten düzenlemeler, siber saldırılara karşı koymak için tasarlandı.

Birçok yurtdışı şirketi hukukun belirsiz ve külfetli olduğunu iddia ederken, Apple ikinci büyük pazarını kurmaya devam etmekten mutlu görünüyor.

Guizhou eyaletinde kurulacak olan merkez, eyalete yapılacak 1 milyar dolarlık yatırımın bir parçası ve teknoloji devi Shenzen’de bir araştırma geliştirme merkezi açmayı planladığını açıkladıktan bir yıldan az bir sürede gerçekleşti .

Yeni tesis, tamamen yenilenebilir enerji ile idare edilecek ve veri yönetimi şirketi Guizhou-Cloud Big Data Industry Co Ltd. ile ortak çalışacak

“Bu veri merkezinin eklenmesi, ürün ve hizmetlerimizin hız ve güvenilirliğini de iyileştirmemizi sağlayacaktır. Yeni geçirilen düzenlemelere uymakla.”

“Apple’ın güçlü veri gizliliği ve güvenlik önlemleri vardır ve sistemlerimizin herhangi birinde arka kapılar oluşturulmayacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir