eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Google’ın En Son Girişim Fonu AI Girişimlerini Geri Alacak

Google’ın En Son Girişim Fonu AI Girişimlerini Geri Alacak

Google’ın yapay zekanın geleceğine inandığına dair bir soru yok, ancak tüm zor işi tek başına yapması gerekmiyor gibi görünüyor.

Başkalarına yardımcı bir el vermek istemektedir. Bu amaçla Google, AI girişimlerine finansal destek ve “teknik danışmanlık” sunacak bir girişim sermayesi şirketi Gradient Ventures’ı başlattı.

Fütürist Ray Kurzweil, tasarım ustalığı Matias Duarte ve X lab lideri Astro Teller gibi Google’ın uzmanlarına erişebilecekler.

Gradyan’ın kanatları altında zaten dört takım var. Algoritma, AI ile ilgili algoritmalar ve modeller için bir pazar yaratan bir topluluktur.

Bu arada Aurima, alternatif bir algılama yaklaşımı ve AI modellemesi üretiyor. Cape, insanları araçlarını uzaktan sarmaya yardımcı olmak için drone donanımını sanallaştırıyor ve Cogniac, konveksiyonel sinir ağları kurmanıza yardımcı olan yazılım yazıyor.

Google’ın kaynaklarını neden doğrudan kontrol etmediği içeriklere döktüğünü anlamak zor değil.

Sektör ne kadar büyük olursa, çözümlenemeyen sorunlar için o kadar çok çözüm ortaya çıkıyor. Ve elbette, Google bu VC fonu ilginç AI şirketlerini başkalarından önce toplayabilir.

Şimdi yatırım yaptığı para ne olursa olsun, özellikle Facebook gibi rakiplerini engelliyorsa, kar dağıtımı kolaylıkla yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir