eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Airbnb, Aldatmaca İle Mücadele Eden Bir Arka Plan Kontrol Teknolojisi Satın Alıyor

Airbnb, Aldatmaca İle Mücadele Eden Bir Arka Plan Kontrol Teknolojisi Satın Alıyor

Hileli listeleri ve gölgeli kiracıları web sitesinden uzak tutmak söz konusu olduğunda Airbnb daha ciddi hale geliyor.

Bloomberg’e göre, kısa vadeli kiralama platformu, dolandırıcılarla savaşırken arka planda uzmanlaşmış bir başlangıç olan Trooly Inc.’i satın alıyor.

Airbnb, 2015’ten bu yana kullanıcı kimliklerinin kimliğini doğrulamak için Trooly hizmetini kullanıyor ancak şimdi şirket, fikri mülkiyetini ve mühendislik ekibini satın alarak kendi teknolojisini platformun ayrılmaz bir parçası haline getiriyor.

Airbnb, ev sahipleri olarak poz veren kötü oyuncuların yarattığı listelemeleri kontrol etmede ve misafirlerini atlamaya çalışırken ve ana makinelere neredeyse on yıldır doğrudan temas kurmaya çalışırken sorun yaşıyor diyor.

Trooly, sosyal medya ve diğer kaynaklar da dahil olmak üzere ev sahibi ya da kiracı bulabileceği herhangi bir kamuya ait kayıttan verileri analiz ederek her iki durumu da önlemeye çalışıyor.

Airbnb’nin sözcüsü, Bloomberg’a devralımını onayladığında spesifikasyonlar hakkında konuşmayı reddetmiş olsa da, bu hareketin gelecekte web sitesinde daha az aldatmacaya neden olacağını umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35