eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Zeltiq Coolsculpting sayesinde bölgesel fazlalıklardan kurtulma zamanı!

Zeltiq Coolsculpting sayesinde bölgesel fazlalıklardan kurtulma zamanı!

     Soğuk lipoliz diğer adıyla Zeltiq Coolsculpting, bölgesel zayıflama yöntemlerinden sadece birisidir. Cerrahi bir müdahale olmaksızın yapılan soğuk lipoliz uygulaması hakkında en çok merak edilenlere ( coolsculpting nedir, zeltiq coolsculpting nasıl yapılır)  bu haberde yer verdik. İşte, detaylar…

 

Soğuk Lipoliz Tedavisi İçin Uygun Aday Mısınız?

 

Bölgesel olarak yağlarından şikayetçi olan kişiler için en etkili tedavi soğuk lipoliz tedavisidir. Vücudunda yaygın olarak yağlanma şikâyetleri bulunan kişilerde ve obezite tanısı koyulmuş olan kişilerde Zeltiq Coolsculpting işlemi uygun olmayacaktır. Çünkü bu tedavi yöntemi bölgesel yağlanma gibi durumlarda etkili olmaktadır. Kadın veya erkek olmak fark etmez. Herkes bölgesel yağlanma gibi durumlardan şikayetçi olabilir ve her birinin problemi lipoliz ile çözülebilir. Ayrıca kısa sürüyor olması ve tek seansta da gözle görülür etkiler sağlaması bu tedaviyi tercih ettirmektedir. Müsait olunan her türlü zamanda bu kısa tedavi yaptırılabilir. Cerrahi işlem olmaması ve hemen ayağa kalkılıp normal yaşantıya dönülmesi de lipoliz tedavisi avantajlarındandır.

 

Soğuk Lipoliz Hazırlanma Aşamaları

 

Vücudumuzun yüz boyun diz kol veya mide gibi küçük bölgelerinde bulunan yağları kaldırabilen, soğuk lipoliz işlemi tekniksel olarak lazerle desteklenmektedir. Soğuk lipoliz uygulamasını tercih ettiyseniz hazırlanma aşamalarını bilmek size fayda sağlayacaktır.

 

Soğuk Lipoliz Öncesi

 

Zeltiq Coolsculpting işlemi, lazer kullanımı gerektirdiğinden anestezi işlemi gerekmektedir. İşlem öncesinde cerrah ile görüşme sırasında, anesteziye karşı alerjiniz var ise bunu iletmelisiniz. Bunun yanı sıra doğum kontrol hapları da kan pıhtılaşmasını arttırdığı için öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar kullanmanız istenebilir. Ameliyattan tam olarak bir hafta önce kullanmaya başlayacağınız kan sulandırıcı ilaçlar, ameliyat sürecini kolaylaştıracaktır. Ameliyata kadar olan süreçte beslenme ve egzersiz gibi şeylere de dikkat edilmelidir.

 

Soğuk Lipoliz Sırasında

 

Soğuk lipoliz işlemlerine tamamen hazırlanabilmek için öncelikle işlem hakkında tüm bilgilere sahip olunmalıdır. Küçük bir lazer ile tüpler takılacak ve bu tüpler ile git gel yapılarak, yağın sıvılaşması sağlanacaktır. Daha sonra da bu yağ o bölgeden çıkarılacaktır. Anestezi yapılmış olduğu için de acı hissedilmeyecektir. Soğuk lipoliz işlemleri sonrasında sonuçların kalıcı etkiler bırakmasını istiyor ve vücut şeklinizin korunmasını istiyorsanız eğer, bir süre egzersizler yapmalı ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Aksi durumda yağlar artış gösterebilir.

 

 

 

 

Soğuk Lipoliz Herkese Uygulanamaz

 

Soğuk lipoliz işlemlerini her hastanın vücudu kaldıramaz. Kozmetik cerrahi olarak geçen bu işlem yalnızca belirli küçük bölgelerdeki fazla yağların alınmasında etkili sonuçlar vermektedir. Diyet ya da egzersizler ile bir türlü kurtulamayan yüz, çene, kol, ayak bilekleri ve dizler gibi inatçı yağların sık karşılaşıldığı bölgeler için uygulanmaktadır.

 

Soğuk Lipoliz Sadece Yağları Giderir

 

      Zeltiq Coolsculpting, yağ alma işlemidir ve bu işlem sonrasında vücutta herhangi bir sarkma ya da gevşeme gibi durumlar görülmez. Bu işlemler soğuk ortamlarla yapıldığı için ayrıca yapılan bölgelerde zaten kasılmalar meydana gelir. Bazı hastalar ise soğuk lipoliz işlemini sadece sıkı bir vücuda sahip olmak için gerçekleştirmektedir.

 

Soğuk Lipoliz Sonrasında Yağlar Geri Gelir mi?

 

Cinsiyet fark etmeksizin her türlü insanın ve her yaştan insanın fazla yağlardan şikâyeti bulunabilmektedir. Bu durum estetik olarak da problemler arasındadır. Bölgesel yağlar en çok karın, kol ve bacaklarda görülmektedir. Bu yağlar diyetle ya da egzersizlerle vücuttan gitmeyebiliyor. Bu gibi durumlarda da estetik tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır. Bu yöntemlerin en etkili olanı ise soğuk lipoliz işlemidir. Soğuk lipoliz hem doğal yollarla yapılan bir işlemdir, hem acısızdır hem de kalıcı çözümler üretir. Bu işlem ile vücutta bulunan bütün yağlar emildiği ve vücuttan idrar yoluyla da atıldığı için yağlar vücuttan tamamen giderler. Bu gibi bir durum söz konusu olduğu için de atılan yağ hücreleri geri alınamazlar. Yani yağ hücreleri geri gelmez.

 

Coolsculpting nedir, fiyatlar ortalama ne kadardan başlıyor gibi aklınıza takılan tüm sorular için CoolClinic’e her zaman ulaşabilir ve işlem için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35