eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Yepyeni Bir Uygulama! Facebook’tan

Yepyeni Bir Uygulama! Facebook’tan

Sosyal medya devi Facebook, dünya genelinde günde 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Her geçen gün yeni özelliklerle donatılan Facebook, gelişmesini her saniye sürdürüyor. Son zamanlarda Facebook’tan bağımsız uygulamalar geliştirerek kullanıcıların ilgi alanlarına daha kolay şekilde ulaşabilmesi ve ilgi alanlarını daha hızlı bir şekilde yönetebilmesine odaklanan Mark Zuckerberg ve ekibi, bu doğrultuda geliştirdiği bir uygulamasını daha tanıttı. Facebook’tan bağımsız olarak geliştirilen Messenger, Groups ve Moment gibi uygulamaların ardından geçtiğimiz günlerde Events isimli uygulamayı tanıtan Facebook, bu uygulama sayesinde adeta yeni bir sosyal medya yaratıyor.

Events isimli uygulama, Facebook ekibinin kullanıcıların ilgi alanlarına daha kolay şekilde ulaşabilmesini ve ilgi alanlarını daha hızlı bir şekilde yönetebilmesine odaklanmasıyla ortaya çıktı. Bu doğrultuda geliştirdiği uygulamalara bir yenisini daha ekleyen Facebook, asıl mobil uygulamasının yanı sıra, bağımsız uygulamalar da yayınlamaya devam ediyor

.

Facebook’un yayınladığı yeni uygulama, adeta yeni bir sosyal medya yaratıyor. Facebook’un Messenger, Groups ve Moment isimli uygulamalar gibi Facebook uygulamasından bağımsız olarak hazırlanan Events isimli mobil uygulama sayesinde kullanıcılar çevrelerinde ne olup bittiğini takip edebilecek. Kullanıcıların çevresindeki etkinlikleri takip edebilmesi ve bu etkinliklere davet edilip edilmediğini görebilmesinin yanı sıra uygulamanın günlük hayatta daha etkin bir rol oynamasını hedefleyen Facebook, Events uygulamasına ayrıca bir takvim özelliğini de eklemiş bulunuyor. Bu özellik sayesinde Google Takvim veya iCloud gibi telefonunuzda bulunan bir takvim uygulamasında yer alan etkinliklerinizi ve önemli tarihlerinizi Facebook Events’a aktarabilecek ve Facebook Events‘ı varsayılan takvim uygulamanız haline getirebileceksiniz.

Yeni Facebook Events uygulaması sayesinde çevrenizde herkese açık olarak oluşturulan bütün etkinlikleri takip edebilecek, bu etkinliklerin detaylarını görüntüleyebilecek ve bu etkinliklere katılıp katılmayacağınızı belirtebileceksiniz. Ayrıca takvim özelliği sayesinde önemli tarih ve etkinliklerinizi Evets’a kaydederek bu uygulamayı varsayılan takvim uygulamanız şeklinde kullanabileceksiniz.

Facebook Events’ın uygulama marketlerde ne zaman yayınlanacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir