eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
WhatsApp’ın Son Android Beta Sürümü ile Getirdiği Yenilikler

WhatsApp’ın Son Android Beta Sürümü ile Getirdiği Yenilikler

WhatsApp, Google Play Beta aracılığıyla yeni güncellemeyi dağıtmaya başladı. Uygulama sürümünü 2.19.289’a çıkaran bu güncelleme; Android ve iOS üzerinde çalışılan deneysel özellikleri kullanıcılara sunuyor.

WhatsApp, yayınlanan güncellemeye göre yeni grup gizliliği ayarları üzerinde çalışıyor. Yapılandırılan ayarlarla kullanıcılar, kendilerini kimlerin gruplara ekleyebileceğini seçebilecek. Grup yöneticisi, kullanıcıyı gruba ekleyemiyorsa kullanıcı gizli bir davetiye alacak.

Gruba ekleme özelliği güncelleniyor:

~Soldaki ekran görüntüsü eski, sağdaki ekran görüntüsü yeni ayarları gösteriyor.

WhatsApp, ayrıca Kara Liste özelliği üzerinde çalışmaya başladı ve bu özellikler şu an geliştirme aşamasında. WhatsApp’ın grup gizliliği ayarlarını, Kara Liste özelliği tamamlandıktan sonra tüm kullanıcılarına açması bekleniyor. Kara Liste özelliği, kabaca gruplar için “şu kişiler hariç kişilerim” seçeneğini getiriyor.

Grup ayarları özelliğini şu an kullanabiliyorsanız ve gruplara rızanız olmadan eklenmekten pek de hoşlanmıyorsanız grup ayarlarından sizi ekleyebilecek kişileri “Hiç Kimse” olarak ayarlamayı unutmayın. Bu seçeneğin gelecek güncellemelerle kaldırılıp kaldırılmayacağı henüz belli değil dolayısıyla yol yakınken önleminizi alabilirsiniz.

Bu özellikler sadece Android cihazlar için değil aynı zamanda iOS cihazlar için de geliştiriliyor. Şu an geliştirme aşamasında olan özellik, iOS cihazlarda da kullanıcılara sunulmuş durumda değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir