Web Tasarım Nasıl Yapılır

Web Tasarım Nasıl Yapılır

Web tasarımı, internet tarayıcılarının desteklediği kodlama dilleri ile yapılır. Bir tarayıcının okuduğu ana dil HTML (Hyper Text Transfer Protocol)’dir. Bununla birlikte HTML İle oluşturulan taslakları CSS İle renklendirebiir, boyutlandırabilir, konumlandırabilir ve daha onlarca şeyi yapabilirsiniz.

Web tasarımı nasıl yapılır sorusunun cevabına gelirsek, web tasarımı yapmak için internet ortamında online kurslar ve makaleler mevcut. Bununla birlikte Türkiye’de fiziksel olarak bulabileceğiniz onlarca web tasarım kursu da yer alıyor.

Bir web sitesinin yorumladığı dil olan HTML Öğrenmeye başlarsanız web tasarımı yapmanın 1.aşamasını yerine getirmiş olursunuz. Bu işte HTML ana temel kuraldır.

2.aşama, mantığınızı kavradığınızda oldukça zevkli bir hal alan CSS kodlama dilidir. Bu kodlama dili sayesinde html ile oluşturduğunuz bütün materyalleri biçimlendirmeniz mümkün olur.

Ayrıca CSS kodlama dili web tasarım alanında atacağınız en önemli adımdır. Zira bir web sitesinin tasarımını genel olarak Css ile yapabilirsiniz.

Web tasarım öğrenmenin bir çok adımı mevcuttur ama bu adımların hepsini atmak zorunda değilsiniz. Web sitesi tasarlamak oldukça basittir. İşe bir index.html dosyası ile başlarsanız bir web sitesi oluşturmuş olursunuz. Artık bu dosyanın içine ekleyeceğiniz tüm html kodları web sitenize eklenecek olan materyallerden ibarettir.

Sonrasında yapacağınız CSS ile güzelleştirmeler ve sonrasında PHP ile programlamak oldukça güzeldir. Php ile birlikte öğreneceğiniz Mysql ise veritabanına atacağınız ilk adım olabilir. Php ile yapabileceğiniz onlarca sistematik işlem olabilir. Bu tamamen sizin hayal gücünüz ve becerinizle sınırlıdır.

Php ile bir iletişim formu tasarlayabilir kullanıcılarınız ile iletişim kurabilirsiniz ya da Php+ Mysql ortaklığında bir üyelik sistemi yapabilirsiniz. Günümüzde kullandığımız tüm sosyal medya siteleri de bundan ibarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir