Valve’den Sınırlarını Zorlayacak Oyunlar Geliyor

Valve’den Sınırlarını Zorlayacak Oyunlar Geliyor

Sanal gerçeklik gözlüğü satışları yükselişini sürdürüyor ancak başarılı VR oyunlarının sayısı halen bir elin parmaklarını geçmiyor. Büyük oyun geliştiricilerinin bu alanda yeterince oyun çıkarmamış olması VR cihazlarının satışlarının çok daha fazla olmasının önüne geçiyor. Dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan Valve, VR platformu için 3 ayrı oyun geliştireceğini resmen onayladı. Bu oyunlarla birlikte bu alana olan ilginin büyük ölçüde artması bekleniyor.

Half Life ve Portal gibi efsane oyunların yapımcısı olan Valve, VR’da da farkını ortaya koymaya hazırlanıyor. VR oyunları genelde birkaç saatlik eğlence sunuyor  ancak gerçek bir oyun deneyimi sunmakta yetersiz kalıyor. Valve’in geliştirdiği oyunların ise VR teknolojilerinin sınırlarını zorlayacağı ve gerçek bir oyun olacağı ifade ediliyor. Reddit’te Gabe Newell’ın yaptığı son açıklamada şirketin tek kişilik bir oyun geliştirdiği belirtiliyordu. Ancak bu oyunun bahsi geçen 3 adet VR oyunuyla ilgili olup olmadığı bilinmiyor.

HTC’nin Valve ortaklığında geliştirdiği HTC Vive için çıkacak olan yapımların diğer cihazlara gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Oyunların HTC Vive’a özel olma ihtimali bulunuyor. Geliştirilen oyunların Valve’in halihazırda piyasada olan oyunlarıyla bağlantılı mı olacağı yoksa bambaşka yapımlar mı olacağıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor. Bu gibi detayları öğrenmemiz için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir