Turkcell, Türkiye’de 5G’den fazla Samsung ile bir araya geldi

Turkcell, Türkiye’de 5G’den fazla Samsung ile bir araya geldi

Türk telekomünikasyon devi Salı günü yaptığı açıklamada, Turkcell ve Güney Kore’nin önde gelen cihaz üreticisi Samsung, Türkiye’deki 5G teknolojisi üzerinde işbirliği yapmak için iyi niyet mektubu imzaladığını bildirdi.

“Samsung ve Turkcell, 2018’de Türkiye’deki 5G şebeke teknolojisini değerlendirmek ve test etmek için işbirliği yapacaklar” değerlendirmesinde bulundu.

Ortaklığın 5G teknolojisinin ticarileşmesini hızlandıracağını ve Türkiye’nin dijital dönüşümünü destekleyeceğini söyledi.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Ortak çalışmalarımızın gelecek nesil teknolojilerinin boyutunu ve 5G’nin Türkiye’deki ticarileşmesini şerefiye mektubuyla genişletiyoruz” dedi.

Turkcell, şirketler İnternette Şeyler (IoT), akıllı cihazların uygulamaları, ev güvenliği, enerji tüketimi ve otomasyon konularında da işbirliği yapacaklarını söyledi.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “Turkcell ve Samsung arasındaki bu ortaklık, Türkiye’nin inovasyon hedeflerini destekleyecek önemli bir adım” dedi.

5G, beşinci nesil mobil kablosuz standart teknolojiyi belirtir.

Turkcell, 1994 yılında faaliyete başlamış olan Türkiye’de GSM tabanlı mobil iletişimi yönetmiştir.

O zamandan beri mobil, ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerini sürekli genişletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir