Telefon Patladı, Ünlü İş adamı Yaşamını Yitirdi!

Telefon Patladı, Ünlü İş adamı Yaşamını Yitirdi!

Malaysian CEO‘su Nazrin Hassan, gece uyurken şarja taktığı telefonunun patlayarak alev alması sonucunda hayatını kaybetti. Patlama anı ve sonrasında yaşananlardan dolayı hayatını ölen CEO, 15 yıldan uzun bir süredir girişimcilere verdiği büyük destek ile tanınıyordu.

Rapçi Ezhel serbest kaldı, Twitter sallandı!

Yaptığı rap müzikleri ile adını duyuran Ezhel, geçtiğimiz günlerde tutuklanıp cezaevine gönderilmişti. Ezhel’in serbest kalmasıyla sosyal medyada yer yerinen oynadı!

Malaysian CEO’su Nazrin Hassan hayatını kaybetti!

Eh, böylesine trajik bir olay gerçekleşince, insanlar olayın nasıl geliştiğini doğal olarak merak ediyorlar. Olay yeri araştırmalarından gelen ilk rapor şu şekilde oldu:

Nazrin Hassan gece uyumadan önce telefonunu şarja takmış. Telefonun bataryasının patlaması sonucu şokla uyanan CEO, başını çarparak bilincini kaybetmiş. Bilinci tamamen kapalı olan Nazrin Hassan, telefonun neden olduğu yangın nedeniyle oksijensizlikten hayatını kaybetmiş.

Yangın ölümün ardından iyice yayılırken birçok önemli kanıtı da beraberinde götürmüş. Çünkü işadamı biri Blackberry biri Huawei marka iki farklı telefon kullanıyormuş. Araştırma ekipleri bu cihazlardan hangisinin yangına neden olduğunu şimdilik çözmüş durumda değiller.

Ayrıca bu ölüm, akıllı telefon kaynaklı ilk yaşam kaybı vakası olarak polis raporlarında ve tarihte yerini aldı. Daha önceleri Florida’da yaşanan bir kazada, telefonun şarapnele dönüşen iki parçası ölüme sebep olmuştu ama orada asıl patlayan şey elektronik sigaraydı. Bu kazada ilk kez telefon patlamasıyla bir insan hayatını kaybetmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir