eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Tarım

Tarım


Tarım sektörü insanlığın var oluşu ile birlikte oluşan bir sektördür. İnsanoğlu ilk besin kaynağınıtarım ile elde etmiştir ve yıllar içinde gelişim göstermiştir. Hayvansal ve bitkisel gıdaların kaliteli olması için gereken önemin tarım sektörüne gösterilmesi gerekir. Firma 1998 yılında kurulmuş olup organik gübre, kimyasal gübre, bitki geliştirici ve düzenleyici maddeler üreten ve satışını yapan bir firmadır.

Firmanın ürettiği ve satışını yaptığı ürünler gerek süs bitkileri için gerekse besin kaynaklı bitkiler için her türlü böceklenme, mantar ya da zararlı yabani otlara karşı koruyucu içeriklidir. Firma Avrupa ve uluslararası standartlara göre üretim yapar. Ürettiği ürünlerin laboratuvar analizlerini yaparak kaliteli ve güvenli ürün kullanılmasını sağlar. Firma Türkiye ve Madrid protokolü kapsamında olan ülkelerde marka tesciline sahip olan argonorm ve argomix markaları ile tarım sektöründe faaliyet gösteren öncü bir kuruluştur.

Sürdürülebilir Tarım

Sürdürülebilir tarım organik tarımdan çok farklı bir kavramdır. Sürdürülebilir tarım ile sera alanlarında kaliteli verim almak mümkündür. Dünyada insan nüfusunun artmasıyla birlikte ürün ihtiyacını karşılamak için gerekli olan bir tarım çeşidi olarak karşımıza sürdürülebilir tarım çıkmaktadır. Bu sayede toprak verimli hale getirilir ve yıllar boyunca işlenebilir. Sürdürülebilir tarım ile ekolojik denge korunmuş olur. Sürdürülebilir tarımda teknolojik yöntemler, gerekli olan gübre ve ilaçlar kullanılır.

Firma tarım ve üretim konusunda ülkenin önde gelen tarım firmalarından biri olmuştur. Hem organik hem de sürdürülebilir tarımın gelişmesi için gerekli çalışmalara katılmış ve ürün geliştirilmesinde rol oynamıştır. Üretilen gübreler ve bitki geliştirici maddeler belli standartlar çerçevesinde planlanmıştır. Öncelik insan sağlığı ve ekolojik çevre olmuştur. Firmanın ürettiği ve tarım pazarına sunduğu gerek toz gerekse sıvı gübreleme ile bitkiler birçok insan sağlığını tehdit edecek zararlı unsurlardan arındırılmış olur.

Bunun yanında firmanın ürettiği bitki gelişim düzenleyiciler sadece gıda amaçlı tarımda değil aynı zamanda orman ürünlerinde süs bitkilerinde de kullanılır. Firmanın verdiği hizmetler konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için iletişim numaralarından firma yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Organik Tarım

Organik tarım toprağın humus kalitesini yükselten, ekolojik dengeyi koruyan, yerli tohuma önem veren, pestisit kullanımını ret eden bir tarım türüdür. Organik tarım ile geleneksel yani atalık tohumlar kullanılıyor. Organik tarım ile genetiği il oynanmamış, DNA dizilimine herhangi bir müdahalede bulunulmamış, kimyasal etkenler maruz kalmamış ve nesiller boyunca aktarımı sağlanabilen en doğal tohum türüdür. Toprakta yaşayan canlıların yaşam alanı yok edilmez, düzenlenir. Organik tarım insan ve doğaya dost olan bir tarım türüdür. Doğal kaynaklar korunarak kimyasal hiç bir madde kullanılmaz. Organik tarımda ürünün çok üretilmesi baz alınmaz, önemli olan kaliteli ve sağlıklı gıda üretmek esastır. Organik yeşil gübreleme kullanılır. Pestisit kullanılmaz.

Pestisit toprakta yaşayan ve bitkilere zarar veren tüm canlıları yok eden maddelerdir. Canlıları yok ettiği gibi meyve ve sebzenin yapısında bulunarak insan sağlığı için toksik etki oluşturur. Rastgele pestisit kullanımı hem çevre hem insan için çok tehlikelidir. Organik tarımda kullanılan tohum organik ve yerli tohumdur, bu nedenle ürünler sağlıklı ve kaliteli olur. Firma organik tarım metoduna uygun yöntemler geliştiren bir firmadır. Bu yöntemler ile en üst seviyede verim almak mümkündür. Firmanın uluslararası standartlarda ürettiği ürünler yurt içi ve yurt dışına pazarlanmakta olup patenti alınmış olan ürünlerdir.

Süs Bitkileri Tarımı

Çiçekler evlerin ve bahçelerin olmazsa olmaz bir detayıdır. Duyguların tercümanı olan çiçekler yetiştirilirken bazı hususları bilmek ve uygun malzeme kullanmak gereklidir. Evlerde yetiştirilen çiçekler her ne kadar özenle korunsa da bakımların düzenli yapılması ve uygun ürünlerin kullanılması gerekir. Firma ev ve hobi bahçelerinde yetiştirilen süs bitkileri için ürün imal eden bir firmadır. Firmanın ürettiği saksı poşet gübresi çiçeklere canlılık katan ve tüm besin ihtiyacını karşılayan bir gübre çeşididir. Firma bu ürünü kendi üretmiş olup patenti yine firmaya aittir.

Hibrit Tohum Nedir ve Nasıl İlaçlanır?

Son yıllarda ülkemizde kullanımı ve üretimi yasalarla düzenlenen hibrit tohum aynı türden iki ürünün çaprazlanması ile elde edilir. Hibrit tohum GDO’lu tohumlarla sıklıkla karıştırlır. Ancak hibrit tohumlar melezleştirilmiş yanı karma tohumlardır. Hibrit tohumlar ile yapılan tarım üretiminde şartların pek fazla önemi yoktur. Seralarda üretime çok elverişlidir. Ayrıca hibrit tohumlar yerli tohumlar gibi tekrarlayarak kullanıma uygun değildir.

Çünkü bu tohumlar bir sefer ekilmeye uygundur. İkinci kez ekilip biçildiğinde ilk sefer hasat edilen meyve ve sebzeler ile aynı karaktere sahip ürünler elde edilmez. Bu nedenle üretici çiftçi her sene tohum firmasından tekrar tohum almalıdır. Hibrit tohumlarla üretilen gıdaların raf ömürleri uzun olmakla birlikte lezzetleri, vitamin ve mineral değerleri yetersizdir. Hibrit tohumlar kendilerini koruyucu özellikleri olmayan tohum cinsleridir. Bu nedenle dış etkenlere karşı savunmasız oldukları için mutlaka ilaçlama ve uygun şartlarda gübreleme yapılması gerekir. Firmanın satışını yaptığı sıvı ya da toz gübreler bitkilerin ihtiyacına yönelik olarak kullanılmalıdır.

Çünkü söz konusu gübreleme sayesinde bitkilere zarar verecek canlı türleri bitkilerden uzaklaştırılmış ve onların hastalıklara karşı savunma mekanizmaları güçlendirilmiş olur. Firmanın online sitesinde yer alan bestwet ilaç ve gübre çözeltisi böcek, mantar ve yabani otlara karşı bitkilerinizi etkili bir şekilde korur. Firmayı arayarak kullanmanız gereken ürünler ve fiyatları hakkında ve kullanma talimatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalarda İlaçlama Ve Gübreleme

Her ne kadar hibrit tohumla karıştırılsa da GDO’lu ürünler tamamen laboratuvar ortamlarında üretilen yapay tohum çeşididir. Genetiği değiştirilmiş organizmalar yanı GDO’lu ürünler mevsim şartlarından etkilenmezler. Raf ömürleri uzun olan GDO’lu ürünler pek çok böcek ve bitkisel kökenli hayvan türlerine karşı dirençlidirler.

Biyoteknolojik yöntemler kullanılarak üretildikleri için içeriğindeki kimyasallar nedeni ile uzun süre bozulmadan muhafaza edilirler. Firma birçok yenilebilir bitkileri ve süs bitkilerini böceklenmeye ve bu bitkilere ulaşarak beslenen hayvan türlerine karşı ilaçlama için gerekli kükürt ve farklı gübreler ile savunma sağlar.

Firma çeşitli nedenlerle hastalık gelmiş olan bitkilerinizin öncelikle ne tür sorunları olduğunu dikkate alır daha sonra ise bitkinin ihtiyacı olan ürünün sizler ulaşmasını sağlar. Firmanın satışını yaptığı ürünlerin GDO’lu bitkiler için yararlı olup olmadığı ve nasıl bir gübreleme yapılması gerektiği konusunda firma yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Gübre Çeşitleri

Gübre bitkinin tüm ihtiyacını karşılayan ve toprağa atılan ürünlerdir. Firma bitkinin verimliliği için organik ve inorganik gübre üretimi yapan bir firmadır. Gübre bitkinin devamlılığı için önemli bir maddedir. Her ürüne farklı gübre kullanılması gerekir.

Besleme Vitaminleri ve Besleme Reçeteleri

Tarımda ekilen ve hasadı yapılan her ürün için farklı vitamin içerikleri olan ürünler kullanılır. Bu ürünler farklı içeriklere sahiptir. Besleme reçeteleri firma tarafından bitkinin fizyolojisine uygun olarak hazırlanır. Bu ürünlerin ne zaman kullanılacağı, dozu ve uygulama şekli ürünün üzerinde belirtilir. Besleme reçeteleri firmaya ait bir üründür. Süs bitkileri için yapılan besleme reçeteleri yapraktan uygulandığı gibi damlama yöntemi ile de uygulanır. Verimli ve sağlıklı ürünler almak için gereken vitamin ve besleme reçetelerinin düzenli kullanılması gerekir. Bunun için firmadan ayrıntılı bilgi almak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir